Політехніка стабільно лідирує серед ВНЗ Житомира

Серед шести вищих навчальних закладів міста Житомира Державний університет “Житомирська політехніка” вже кілька років поспіль тримає свої передові академічні позиції й потрапляє у ТОПи найкращих українських та світових університетів.

Згідно даних останнього найбільшого академічного рейтингу вищих навчальних закладів Webometrics, який аналізує результати діяльності університетів з усього світу, три університети Житомира потрапили у ТОП-100. Серед лідерів Державний університет “Житомирська політехніка”, який у 2021 році посів 43 місце й потрапив у ТОП-50 найкращих ВНЗ України за рейтингом впливу, відкритості та рівня досконалості. 

В той час, Житомирський державний університет імені Івана Франка (Zhytomyr Ivan Franko State University) посів 66 місце, а Поліський національний університет (Agroecological Zhitomir National University) посів аж 98 позицію. 

Крім того, цього року також було визначено рейтинг університетів «ТОП-200 України» за показниками академічної, науково-видавничої та міжнародної діяльності, оцінки науково-дослідницьких досягнень, цитованості наукових праць вчених університету у високорейтингових наукових виданнях, якість представлення та популярність закладу в інтернет-просторі. Житомирська політехніка посіла 44 місце, ЖДУ ім. І. Франка – 70 місце, а Поліський університет – 103 місце. 

У 2020 році рейтинг «ТОП-200 України» виглядав наступним чином:

Житомирська політехніка – 35 місце, ЖДУ ім. І. Франка – 45, Поліський університет – 57.

Ми також проаналізували результати дослідження рейтингів ВНЗ України за показниками бази даних SciVerse Scopus. Виявилося, що лише Житомирська політехніка підняла свій рейтинг, порівняно з 2020 роком й опинилася на 77 місці серед 282 вишів України. В той час, як Поліський університет посів 121 місце (-1 позиція, порівняно з 2020 роком), а університет ім. І. Франка – 120-ий в списку (-22 позиції, порівняно з 2020 роком).

Зауважимо також, що Житомирська політехніка стала єдиним університетом регіону, який потрапив у рейтинг вишів для ІТ-галузі на основі конкурсного балу, з яким абітурієнти вступали в омріяні виші (за даними «Єдиної державної електронної база з питань освіти» у 2020 році). 

Остання вступна кампанія у Житомирській політехніці також показала свої результати.

Зокрема, якщо розглядати ТОП-ві ІТ-спеціальності, за якими надійшло найбільше заяв абітурієнтів до закладів вищої освіти в Україні під час останньої вступної кампанії (2020 рік), то Житомирська політехніка за спеціальністю «Кібербезпека» посіла 5 місце, «Комп’ютерна інженерія» – 7 місце, а «Інженерія програмного забезпечення» – 9 місце.

Державний університет «Житомирська політехніка» є не лише лідером регіону, а й займає провідні місця за конкурсним балом вступу на навчання серед закладів вищої освіти України! Спеціальність «Гірництво» – 2 місце, «Біомедична інженерія» та «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)» – 5 місце, «Правоохоронна діяльність» та «Міжнародні економічні відносини» – 8, «Технології захисту навколишнього середовища», «Прикладна механіка» та «Галузеве машинобудування» – 10.

Тому й не дивно, що не тільки з Житомирського регіону, а з усієї України та навіть світу абітурієнти обирають найбільш рейтинговий університет Житомирщини та стають студентами Державного університету «Житомирська політехніка»!

Будьте першим, хто прокоментував "Політехніка стабільно лідирує серед ВНЗ Житомира"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*