Поліція & міська влада: хто кому заважає нанести розмітку на майдані Соборному

cropped DSC 0280 1 e1571826839700 - Поліція & міська влада: хто кому заважає нанести розмітку на майдані Соборному

Центр міста Житомира, його головна площа — майдан Соборний ще й досі без дорожньої розмітки. Зараз громадський транспорт та водії авто пересуваються по майдану на власний розсуд, обираючи «смугу» руху. Адже ні старої, ні нової розмітки на асфальті немає. Деякі водії губляться та не можуть швидко та безпечно розминутися з іншими. Навіть нові дорожні знаки та відокремлене коло, за яким рухається транспорт, не завжди допомагають уникнути дорожньо-транспортних пригод.

DSC 0290 1024x683 - Поліція & міська влада: хто кому заважає нанести розмітку на майдані Соборному

Нанести дорожню розмітку у міській раді обіцяли ще минулого тижня. Журналістам заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дмитро Ткачук розповідав, що схема розмітки на майдані Соборному буде уже 21-го жовтня. Він запевняв, що схема погоджена та має наноситися у нічний період, щоб не перекривати рух транспорту майданом. Проте щось знову пішло не так, і станом на сьогодні, 23 жовтня, ні розмітки, ні робочих, які мали її наносити, на Соборному немає. 

«Процес нанесення розмітки блокує поліція. У четвер підрядник мав розпочати роботи з нанесення, але приїхала поліція та заборонила наносити розмітку без узгодження. Вони попередили, якщо підрядник буде продовжувати роботу, то поліція кожні 2 хвилини буде його штрафувати. Ми надіслали проекти схеми розмітки, проте, відповідно до законодавства України, у них є місячний термін для розгляду, тому поліція не поспішає. Аргументів про те, що погодні умови швидко змінюються, скоро зима, і нам немає коли затягувати нанесення розмітки — для поліції недостатньо. Вони посилаються на свою шалену завантаженість та кажуть, що відповідь нададуть вчасно, в обмежений законодавством термін. Хоча, коли 17-го та 18-го жовтня приїжджали підрядники, щоб почати виконання робіт на майдані Соборному, то обов’язково знаходився вільний працівник, який прибував на місце і починав погрожувати штрафами » – розповів Дмитро Ткачук 

DSC 0026 4 1024x683 - Поліція & міська влада: хто кому заважає нанести розмітку на майдані Соборному

На питання журналістів, чи була ознайомлена поліція зі схемою розмітки, Ткачук неоднозначно відповів: «Представник патрульної поліції є членом комісії з безпеки руху в міській раді, але їм цього не достатньо. Поліція не повинна давати ніякого дозволу на нанесення розмітки, бо балансоутримувачем доріг є міська рада і ми повинні це зробити».
Проте в поліції зазначили, що схему розмітки на майдані Соборному міська рада надіслала лише в понеділок, 21-го жовтня, а до цього були лише домовленості, які не можуть гарантувати погодження нанесення розмітки. 

DSC 0295 1024x683 - Поліція & міська влада: хто кому заважає нанести розмітку на майдані Соборному

«Для того, щоб нанести розмітку, яку пропонують у міськраді для збільшення ромадського простору, потрібно погодження від працівників відділу безпеки дорожнього руху, що це не створюватиме аварійності, буде безпечно та відповідатиме всім стандартам та нормам дорожнього руху. Відповідно до проекту та документів, які надіслали управлінню патрульної поліції, попередньо були виявлені недоліки, тому зміну дорожнього руху не погодили. Після засідання комісії з безпеки дорожнього руху в міській раді домовилися про внесення змін. У понеділок ми отримали документи зі змінами, які зараз знаходяться на розгляді. Якщо всі зміни було виправлено та внесено правильно, то тільки після цього буде погодження, адже відповідальність за безпеку на проїжджій частині несуть насамперед працівників відділу безпеки дорожнього руху. Умотивовану відповідь відправимо до міської ради приблизно протягом 2-ох тижнів» — повідомив старший інспектор прес-служби патрульної поліції в Житомирі Ігор Іванюк.

DSC 0281 1024x683 - Поліція & міська влада: хто кому заважає нанести розмітку на майдані Соборному

Схоже, у цьому році майдан Соборний став «яблуком розбрату» між міською владою та патрульною поліцією. Не так давно, напередодні тижня мобільності, міська рада кілька разів погоджувала проект «ПАРКування Соборного», аби все таки провести тиждень мобільності в місті та організувати активний громадський простір. І сам захід був під загрозою зриву.

DSC 0019 1 1024x683 - Поліція & міська влада: хто кому заважає нанести розмітку на майдані Соборному

Будьте першим, хто прокоментував "Поліція & міська влада: хто кому заважає нанести розмітку на майдані Соборному"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*