Поліція Житомирщина нагадує: за використання підробленого сертифікату — до 2 років обмеження волі

Від сьогодні, 30 жовтня, на Житомирщині діє червоний рівень епідемічної небезпеки, який передбачає низку обмежень.

Одночасно, карантинні заходи носять менше обмежень для тих, хто має документи про вакцинацію або довідки з негативним тестом на ковід.

Головне управління Національної поліції в Житомирській області застерігає житомирян  від спокуси скористатися пропозиціями ділків для отримання та використання підроблених документів.

Сьогодні по області працює близько 50 рейдових груп, які роз’яснюють населенню вимоги щодо дотримання протиепідемічних заходів та здійснюють відповідний контроль. Поліцейські мають на своїх планшетах програмне забезпечення для перевірки COVID-сертифікатів.

“Чинним законодавством визначено, що працівники Національної поліції, Національної гвардії, посадові особи, уповноважені органами місцевого самоврядування, мають право проводити вибіркову перевірку документів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби у випадках, коли це є підставою для незастосування обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідних рівнів епідемічної небезпеки.

У випадку виявлення несправжніх документів на місце події прибуває слідчо-оперативна група поліції, працівники якої документують всі обставини правопорушення.

Відповідно до ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) КК України використання завідомо підробленого документа карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або піврічним арештом чи обмеженням волі на строк до 2 років”.

Будьте першим, хто прокоментував "Поліція Житомирщина нагадує: за використання підробленого сертифікату — до 2 років обмеження волі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*