Поліція Житомирщини застерігає від аферистів: з початку року зареєстровано 1184 факти шахрайства

Від початку 2023 року на Житомирщині зареєстровано 1184 факти шахрайства, що на 711 випадків більше ніж минулого року. Серед найбільш поширених видів шахрайства залишаються телефонні шахрайства, фішингові сайти, об’яви в соціальних мережах і месенджерах про продаж майна. 

За словами заступника начальника ГУНП в Житомирській області Віктора Павліченка, потерпають від шахрайства всі верстви населення, тому варто бути особливо пильними:

«Телефонні шахраї дзвонять і кажуть: “Картку заблоковано”, “З вашого рахунку підозріла транзакція”, “Ми здійснюємо перевірку клієнтів”, “Нові правила під час воєнного стану”. Зловмисники використовують різні способи отримати доступ до банківської карти громадянина. Найбільш кмітливі можуть використовувати технологію спуфінгу для підміни номера телефону. Пам’ятайте, ким би не представився співрозмовник, ніколи не повідомляйте нікому реквізити своєї банківської карти, особливо пароль CVV, термін дії картки, одноразові паролі, дані для авторизації онлайн банкінгу. Навіть в умовах війни справжні співробітники банку, або працівники державних установ не запитують таку інформацію».

Сьогодні шахраї використовують різні схеми та афери, тому важливо ретельно перевіряти всю інформацію, і пам’ятати, що сучасні технології допомагають підмінити номер телефону або голос, тому важливо зберігати холодний розум та бути обачними.

Нагадаємо, на Житомирщині шахраї ошукали двох пенсіонерів на майже 50 тисяч гривень.

Будьте першим, хто прокоментував "Поліція Житомирщини застерігає від аферистів: з початку року зареєстровано 1184 факти шахрайства"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*