Польща ввозить до України вполовину більше власних товарів і веде на наших територіях бізнес із російським і білоруським слідом 

Польща ввозить до України вполовину більше власних товарів і веде на наших територіях бізнес із російським і білоруським слідом

Коли зручно – заробляємо мільярди, а як ні, то висипаємо зерно в якості протесту. Саме так виглядає лицемірство поляків, які виступають проти ввезення української продукції, яка, мовляв, заважає польським перевізникам і фермерам просувати вітчизняний продукт. 

Проте, картина, яку зображують польські протестувальники на кордоні з Україною, суттєво відрізняється від реальної. Адже за підрахунками, польський бізнес навіть попри повномасштабну війну заробляє чималі суми, висуваючи при цьому претензії в бік України. 

За даними фахівці R&D-центру YouControl, станом на лютий 2024 року в українському бізнес-просторі працює 3635 польських компаній. Менше половини з них оприлюднили фінансову звітність за 2022-й і мають понад 63 млрд. грн сукупної виручки за рік. Таким чином загальна сума отриманої вигоди від діяльності в Україні таких компаній може складати понад 100-120 млрд. грн за рік.

Отож, поки польські фермери виголошують своє «пердолє!» на кордоні, фукаючи на якість українського зерна, їх компаніям, які працюють в Україні, варто було б подати фінансову звітність, аби ми не фукали щодо чесності та відкритості їхньої діяльності. 

Найбільше польські компанії зосереджені в столиці (там їх 1016) та у Львівській області (1116). Близько 31% від досліджуваних польських компаній в Україні задіяні у сфері оптової та роздрібної торгівлі, 17% – у переробній промисловості. Основним напрямком понад 8% компаній є професійна, наукова та технічна діяльність. А у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування працюють близько 7% підприємств.

Не обійшлося також без сліду ворога. Власне, його ми спостерігаємо й на протестах, де поляки пишуть лозунги на тракторах, згадуючи путіна. 

Так, аналітики знайшли російський та білоруський слід у структурі власності 18-ти юридичних осіб, що є польським бізнесом. Мовиться про учасників/бенефіціарів з російської федерації та республіки Білорусь. Зокрема, ТОВ «Проавто ЛТД», ТОВ «УкраПол» та ТОВ «Проавто».

Певно круто працювати на території України з тими, хто проти України веде відкриту війну? Для тих, кому гроші не пахнуть, і кому поняття людяності та честі не притаманні, певно, круто. 

Поляки, які так завзято кричать про надмірну кількість українських товарів, і не соромляться навіть дорікати нашим біженцям у тому, що ми на «пташиних правах» і взагалі «валіть додому», врешті, ввозять вполовину більше власних товарів до України. За підрахунками митниці, за січень 2024 року Польща імпортувала товарів в Україну на 568 млн. доларів, у той час, як Україна експортувала до Польщі товарів на 334 млн. доларів. І бізнес в Україні ведуть. Як бачимо, не цураються навіть наших хворих на голову сусідів. 

Звісно, мова не про всіх поляків. Значна кількість з них підтримує Україну та українців, і не підтримує той сюр, який відбувається на польсько-українському кордоні. Адже справжньому фермеру, висипати на колії тонни зерна, зібраного під ракетами та шахедами – викрутило б руки. Так само, як і справжньому поляку вішати плакати, єхидно згадуючи путіна, політика якого мало чим відрізняється від гітлерівської. 

Нагадаємо, польські фермери висипали на дорогу українське зерно.

Будьте першим, хто прокоментував "Польща ввозить до України вполовину більше власних товарів і веде на наших територіях бізнес із російським і білоруським слідом "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*