Польські перевізники заблокували роботу трьох українських пунктів пропуску

Польські перевізники заблокували роботу трьох українських пунктів пропуску

Польські перевізники заблокували рух вантажівок на трьох митних пунктах на кордоні з Україною. Зокрема, мова йде про «Гребенне-Рава-Руська», «Корчова-Краківець» та «Дорогуськ-Ягодин». При цьому у Корчові поляки перекрили лише вʼїзд до України, а на інших двох пунктах пропуску – і вʼїзд, і виїзд.

Більше того, у Волинській митниці заявили, що через страйк паралізовано роботу митного поста “Ягодин”.

“Товари 1-24 груп УКТ ЗЕД, які слідують через Польщу транзитом і щодо яких в сусідній країні встановлене ембарго, не підлягатимуть пропуску зовсім. Це зменшить товаропотік через Ягодин в середньому у 25 разів, порівняно із оптимальною кількістю транспортних засобів, що мають приймаються митними та прикордонними органами кожної зі сторін протягом доби. Ця кількість затверджена міжнародними Меморандумами між Україною та Польщею”,

– зазначають митники.

Протестувальники вимагають, повернути необхідність отримання дозволів для українських транспортних фірм. А також відміни реєстрації у е-черзі в Україні для поляків, оскільки їм “подекуди доводиться жити в машинах по два тижні”.

Відомо, що від сьогодні страйкарі планують пропускати лише по 1 вантажному транспортному засобу на годину в обох напрямках. При цьому кордон вони обіцяють перекривати цілодобово. Щоправда, робитимуть виняток в обмеженні пропуску для:

  • рейсових автобусів;
  • вантажів гуманітарної допомоги;
  • цистерн з пальним на в’їзд в Україну та інших небезпечних вантажів;
  • швидкопсувних товарів та живих тварин.

За попередньою інформацією, акція протесту триватиме до 03 грудня 2023 року. Відодмо також, що даний страйк підтримала й антиукраїнська партія «Конфедерація», яка після виборів потрапила до нового парламенту.

Нагадаємо також, що з 2024 року українських біженців у Польщі позбавлять більшості видів пільг.

Будьте першим, хто прокоментував "Польські перевізники заблокували роботу трьох українських пунктів пропуску"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*