Попередні підсумки перемовин між російською та українською делегаціями

Перемовини між представниками України та росії завершилися. На брифінгу української делегації за результатами перемовин Давид Арахамія зазначив:

  • Ми наполягаємо, щоб це був міжнародний договір, який будуть підписувати всі гаранти безпеки, які будуть ратифікувати… Щоб не повторювати помилку, яка була колись у Будапештському меморандумі — це виявився просто папірець.
  • Кого ми бачимо серед гарантів? В першу чергу — країни Радбезу ООН: Великобританія, КНР, і рф також туди входить, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Польща, Ізраїль.
  • Ми пропонуємо зробити вільне приєднання до договору гарантій. Тобто в нас є мінімальний обсяг гарантій, які ми хочемо отримати, але якщо інші країни хочуть також приєднатися — ми дамо їм таке юридичне право.
  • У нас неврегульовані питання з ОРДЛО, Кримом та Севастополем, тому міжнародні гарантії безпеки тимчасово не будуть працювати на цій території.
  • Деякі країни вже дали попереднє погодження, але ми чекаємо офіційних повідомлень.
  • Дуже важливо: ми записали прямо в цей договір, що всі країни-гаранти мають допомагати Україні вступити якнайшвидше до Європейського Союзу.

При цьому член переговорної групи росії Мединський заявив, що росія не проти вступу України до ЄС. Також Мединський каже, що Україна має відмовитися від прагнення повернути Донбас і Крим військовим шляхом.

Наступний раунд переговорів між Україною та Росією у Туреччині, за повідомленням Офісу Президента, відбудеться сьогодні ввечері.

Будьте першим, хто прокоментував "Попередні підсумки перемовин між російською та українською делегаціями"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*