Поради щодо вибору якісних дитячих конструкторів  Р

Дитячий конструктор – на що звертати увагу при виборі. Вік дитини, кількість деталей, форма та тип з’єднання деталей. 

Іграшки відіграють ключову роль у процесі розвитку дитини, а серед найбільш популярних іграшок особливе місце займає конструктор. Він сприяє не лише розвитку дрібної моторики рук, але й стимулює логічне мислення, просторову уяву та творчий потенціал.

Дитячий конструктор – універсальна настільна розвага, які підходить як для хлопців, так і для дівчат, проте купуючи таку гру варто враховувати певні критерії.

Вік дитини

Важливо враховувати вік вашої дитини. Для найменших, які ще не досягли трьох років, рекомендується обирати набори з великими деталями, які неможливо проковтнути чи засунути в ніс або у вухо. Для цього вікового діапазону існують прості дитячі набори з яскравих кубиків або блоків.

Дітям 5-6 років можна придбати більш складний конструктор, обладнаний болтами, гайками та деталями, які слід з’єднувати за допомогою гайкового ключа. З такого конструктора можна створювати машинки, підйомні крани та іншу техніку. Дітям віком 7-10 років будуть цікаві ігрові набори будь-якої складності.

Матеріали

Дитячі конструктори виготовляють із різноманітних матеріалів, включаючи пластик, дерево, метал, кераміку та текстиль. Вироби із м’якого текстилю призначені для малечі, тоді як вироби з інших матеріалів підійдуть для дітей старшого віку. Пластик є найбільш популярним матеріалом, але його якість може варіюватися в залежності від цінового сегменту. Дерево та кераміка вважаються найбільш екологічно чистими та безпечними, проте вироби з цих матеріалів можуть бути дорожчими.

Кількість деталей

Чим доросліша дитина, тим більш цікаві та складні іграшки ви можете їй купувати. Проте не варто обирати занадто великі набори для найменших, оскільки вони можуть не розуміти, як збирати такий конструктор. Якщо ви купуєте для вашої дитини перший конструктор, то найкращою ідеєю буде обрати щось просте. З часом можна буде перейти до більш складних моделей.

Форма деталей і тип з’єднання

В основному, дитячі конструктори відрізняються за формою елементів. Серед них можуть бути:

 • Плоскі деталі, які збираються, як пазли;
 • Геометричні фігури;
 • Кубики з малюнками на гранях;
 • Квадратні та прямокутні блоки з шипами;
 • Гнучкі трубочки, які дозволяють створювати різноманітні фігури.

Крім форми деталей, моделі конструкторів відрізняються також за типом з’єднання. Серед них варто виділити:

 • Суглобові. Нагадують за формою суглоби, дозволяючи створювати рухомі елементи;
 • Болтові. З’єднуються за допомогою болтів і гайок;
 • Магнітні. Оснащені вбудованими магнітами, що дає можливість створювати стабільні та легко змінювані форми;
 • На присосках. Елементи обладнані силіконовими присосками для з’єднання один з одним;
 • Пазові. Деталі вставляються в пази одна в одну, як в Lego;
 • На липучках. Елементи конструктора представляють собою кульки з липучками;
 • Без кріплень. Звичайні кубики або блоки, які просто ставляться один на один і не мають додаткових елементів для з’єднання.

При виборі конструктора обов’язково приділяйте увагу якості його деталей. Вони повинні бути добре обробленими, мати рівні краї, і бути з безпечних матеріалів. Здоров’я вашої дитини – найважливіше, тому рекомендується купувати іграшки від перевірених виробників, які мають відповідні сертифікати на свою продукцію. 

Будьте першим, хто прокоментував "Поради щодо вибору якісних дитячих конструкторів "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*