Поради з кібербезпеки від Держспецзвʼязку

Від початку нападу рашистів на Україну війна точиться як у містах та селах нашої країни, так і на інформаційному фронті. Наразі російська кіберагресія спрямована на урядові та інші державні сайти України. Їм ефективно протистоять суб’єкти національної системи кібербезпеки. Однак існує великий ризик, що атаки поширяться, а їх об’єктами можуть стати всі громадяни.

Відтак фахівці Держспецзв’язку підготували для українців ряд правил з кібергігієни:

  1. Замініть паролі у соцмережах, банківських акаунтах та на всіх сайтах, де може бути ваша персональна інформація. Радимо використовувати складні паролі, що складаються із літер та символів. Це мають бути складні набори, щонайменше 10 знаків.
  2. Налаштуйте двоетапну перевірку при вході у ваш акаунт-соцмережі. Це убезпечить вас від спроби злому акаунту, адже ви отримаєте смс-повідомлення, у якому вас попросять підтвердити вхід в акаунт.
  3. Встановіть антивірус та системно перевіряйте ваш пристрій на наявність загроз, що можуть зашкодити вашим даним.
  4. Зробіть резервні копії важливих документів на окремих пристроях або захищених хмарних сховищах. Злочинці часто шифрують дані на зламаних пристроях без змоги відновлення.
  5. Використовуйте легальне програмне забезпечення. Російські віруси нині часто поширюються через “піратське” програмне забезпечення.
  6. Оновіть застосунки у своєму смартфоні та програмне забезпечення на компʼютері. Це потрібно, адже розробники постійно працюють над покращенням своїх безпекових протоколів.
  7. Не вірте фейкам! Особливо у соцмережах – їх зараз багато, і їхня мета – не тільки посіяти паніку, а й дестабілізувати ситуацію в нашій країні.

Усю актуальну інформацію громадяни можуть знайти на ресурсах Держспецзвʼязку та інших державних органів.

Будьте першим, хто прокоментував "Поради з кібербезпеки від Держспецзвʼязку"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*