Посилення карантину не буде – головний житомирський санлікар перевищив свої обов’язки

Рішенням сьогоднішнього засідання виконкому Житомирської міської ради було відхилено рекомендації головного санітарного лікаря Житомирської області Зиновія Парамонова про посилення карантинного режиму.

Зокрема юридичний департамент міської ради у своєму рішенні посилається на Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (ст. 30, 42) та «Про захист населення від інфекційних хвороб»(ст. 4, 5, 6, 10, 11, 29, 30, 32, 33) й пояснює, що рішення про посилення карантинного режиму, зокрема закриття продуктових магазинів та обмеження руху (в’їзду-виїзду з деяких міст) по області може приймати саме Кабінет Міністрів України. 

У юрдепартаменті також пояснили, що головні санітарні лікарі  відповідно до законодавства та своїх повноважень, можуть запроваджувати на відповідних територіях чи об’єктах особливі умови та режими праці, навчання, пересування і перевезення. Санлікар й справді може зупинити господарську діяльність, але виключно у разі порушення санітарних норм, тобто законодавчо встановлених норм, а не тих, які запровадив він сам (відповідно до ст. 42 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»).

У статті 30 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» також передбачено, що головний санлікар може встановлювати  обмежувальні протиепідемічні заходи у випадку, коли в окремому населеному пункті, у дитячому виховному, навчальному чи оздоровчому закладі виник спалах інфекційної хвороби або склалася неблагополучна епідемічна ситуація, що загрожує поширенням інфекційних хвороб.

“А згідно ст. 29 навіть головний санітарний лікар України має повноваження лише звертатись з поданням щодо встановлення карантину.

Таким чином, обмежувальні заходи, які не передбачені відповідною постановою КМУ, можуть запроваджуватись на відповідній території виключно  органами виконавчої влади та місцевого самоврядування” – пояснили в юрдепартаменті міськради. 

Міський голова Сергій Сухомлин під час засідання виконкому також зауважив, що запропоновані посилення карантинного режиму санлікарем ще жорсткіші ніж за надзвичайного стану, який поки не введено.

Нагадуємо, що налякані закриттям продуктових точок житомиряни вишикувалися в черги під магазинами.

Також в Овруцькому районі через спалювання сухостою загорілося 19 будівель, є травмовані.

Будьте першим, хто прокоментував "Посилення карантину не буде – головний житомирський санлікар перевищив свої обов’язки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*