1xfan manager
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1X FAN models
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

Поза законом: марихуана в Україні досі недосяжна тим, хто її справді потребує

Майже рік тому, 30 січня 2019 року, на офіційному сайті Верховної ради України була опублікована петиція про вимогу легалізації канабісу в наукових та медичних цілях. За 42 дні після оприлюднення вона набрала потрібну кількість голосів, а вже в кінці березня 2019 року в парламенті почали розробку та згодом зареєстрували законопроект про легалізацію. Зокрема анонсували, що законопроект буде прийнятим до кінця 2019 року, але далі обіцянок нічого не зрушило. 

Коноплі — це однолітні рослини, насіння яких наші пращури використовували у господарстві для приготування їжі, виготовлення паперу, канатів, мотузок, ниток та навіть одягу й взуття. Проте через вміст каннабіоїдів у структурі рослини у 1961 році Єдиною конвенцією про наркотичні засоби коноплі були зараховані до списку наркотичних препаратів. 

Вирощування, продаж та транспортування марихуани є порушенням Закону України про наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори й карається згідно чинного законодавства. 

Проте це не заважає українцям потай від правоохоронних органів вживати цей наркотичний засіб. При цьому значна частина суспільства вважає людей, які хоча б раз вжили канабіс, залежними та такими, що не можуть відповідати за свої дії. 

Зокрема в спальних районах Житомира активно поширюється рукописна «реклама» марихуани на зупинках громадського транспорту, фасадах будинків та навіть рекламних білбордах. Розповсюджувачі залишаються непоміченими, а громадські місця та архітектура міста «підфарбованою».

Наука розглядає марихуану не лише як наркотичний засіб. 

Адже із марихуани також можна виготовляти медичні препарати, що допомагають усунути та полегшити симптоми деяких важких захворювань. Медичний канабіс — це та ж сама марихуана, але до її складу входить лише 1% речовини тетрагидроканнабинола, тоді як звичайна рослина коноплі із плантації вміщує 5% і більше відсотків цієї речовини. Зокрема у вижчезгаданій петиції йшлося, що за допомогою виготовлення із канабісу медичних препаратів можна полегшити страждання понад 20 тисяч дітей із фармрезистентними формами епілепсії, сотні тисяч онкохворих, більше ста тисяч паліативних пацієнтів та десятки тисяч ветеранів війни із посттравматичним стресовим розладом.

Заступниця міського голови Житомирської міської ради, яка ще недавно опікувалася медициною міста, Марія Місюрова зазначила: «Вважаю, що канабіс необхідно терміново легалізувати, але тільки в медичних цілях. Це питання гостро стоїть як паліативна допомога. Легалізація залежить від Міністерства охорони здоров’я, але зараз страждають діти, пацієнти з хронічним болем та онкологічно хворі, в першу чергу».

Проте медичний канабіс теж має свої побічні ефекти, незважаючи на його корисну дію. При передозуванні препарату можуть проявлятися такі симптоми, як запаморочення голови, байдужість до навколишніх подій, провали у пам’яті та часткова втрата короткотривалої пам’яті, порушення роботи серцево-судинної системи, виникнення респіраторних захворювань. У пацієнтів, які вимушені тривалий час вживати наркотичні лікарські засоби, також може з’явитися відчуття тривоги та параної. Лікарі категорично не рекомендують вживати канабіс разом з тютюном. 

Медичний канабіс легалізований більше ніж у 40-ка країн світу. Серед них 25 штатів США, Австралія, Канада, Ізраїль, Уругвай, Нідерланди, Швейцарія, Чехія, Іспанія, Польща — але обіг обмежений. Використання канабісу врегульовано в багатьох європейських країнах, наприклад, тестують його властивості в декількох німецьких клініках, досліджують в Литві. Але доступні лише окремі форми медичного канабісу або їхні похідні, і тільки пацієнтам суворо встановленого кола захворювань і за рецептом лікаря.

Будьте першим, хто прокоментував "Поза законом: марихуана в Україні досі недосяжна тим, хто її справді потребує"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*