Наталія Ткачук із Херсону, Катерина Бритченко із Бахмута, а нині обидві з родинами живуть у Житомирі, поступово облаштовують своє життя і побут на новому місці. Між тим знаходять час і сили підтримувати інших.
Вони познайомилися завдяки місцевій волонтерці Ользі Стахівській, на склад якої приходили отримувати допомогу як внутрішньо-переміщені особи. Спершу просто запропонували поскладати речі, згодом наважилися на втілення власних волонтерських ініціатив. Наразі тісно співпрацюють задля спільного результату і переконані, що у такий складний для країни і кожного час, варто об’єднуватися заради гарних й корисних справ. Себе називають групою «Позитивні переселенці».
«Моя мама родом із Житомира, але в ранньому дитинстві вся родина переїхала у Бахмут. Всі ці роки ми жили там, але я часто навідувалася в Житомир, – ділиться Катерина Бритченко. – Коли почалася повномасштабна війна і вибухи та ракетні обстріли лунали по всій країні, з дітьми виїхала за кордон. Звідти повернулася через кілька місяців, та через активні бойові дії у рідному Бахмуті, прийняли рішення остаточно перебратися у Житомир. Чоловік працює в управлінні ДСНС у іншому місті, старший син на дистанційному навчанні, молодша донька потрохи відвідує дитсадок. Кілька разів на тиждень я ходжу допомагати на волонтерський склад, а також разом з Ольгою, Наталією і нашими дівчатами-переселенками обговорюємо різні ідеї щодо того, яким чином можна допомогти сім’ям інших ВПО і тим, хто перебуває в складних життєвих обставинах.
Наприклад, напередодні новорічних свят вдалося зібрати подарунки і організувати захід у Житомирі для дітей переселенців. Відгукнулися місцеві творчі колективи, фотографи і всі разом ми подарували святкову атмосферу і позитивні враження більше півтори сотні дітей ВПО. Ці подарунки зібрали завдяки навчальним закладам міста, відповідний клич кинула Ольга Стахівська. Власне, у першу чергу я вдячна за все саме їй. Це дуже ініціативна, відповідальна і щира людина, має багато знайомих у Житомирі, а ще підключаються небайдужі люди з Чехії, Польщі, Німеччини, Словаччини завдяки чому вдається залучати допомогу на потреби інших. Також дякую житомирянам, які приносять речі для дітей і дорослих. Принцип нашої волонтерської діяльності – індивідуальний підхід до кожного, тобто люди отримують саме те, що їм потрібно. Це може бути одяг чи взуття по сезону, дитячі візочки, канцелярія, книги, продукти. Їх передаємо не лише по місцю проживання, у Житомирі, але й надсилаємо поштою в інші регіони.
У нас з Наталею є багато знайомих, які так само змушені були виїхати і нині перебувають в різних куточках країни. Особлива увага до тих, хто знаходиться у віддалених населених пунктах, сільській місцевості, де нема можливості звернутися у благодійні фонди, організації, соціальні служби. Так свого часу ми відправляли посилки родинам наших бахмутчан. Вони надали нам список – розмір одягу, перелік книг для навчання дітей по класах. Наталія курувала збір необхідного для херсонців, зокрема канцелярії, дитячої літератури, різних настільних та розвиваючих ігор, оскільки після звільнення з-під окупації не скрізь одразу відновили електрику, доступ до інтернету та ін. Організовуємо дозвілля для дітей ВПО – концерти, походи у кінотеатр, тематичні зустрічі. Ось така на сьогоднішній день наша робота. Збираємося, ділимося думками, реалізовуємо якісь міні-проєкти. Потрохи налагоджуємо контакт з різними організаціями й установами у Житомирі, які йдуть нам на зустріч, адже лише разом ми зможемо зробити більше для комфортного життя, всебічного розвитку постраждалих від наслідків війни, надати підтримку, вселити впевненість у тому, що на цьому шляху вони не одні. Разом – до перемоги».
Юлія Демусь
«Цікаві дрібниці»: майстер-класи для дітей ВПО від житомирянки Людмили Лаврентюк (ФОТО)
Євгеній Рейзнер про життя в окупації, переїзд з Херсону в Житомир і нову роботу в театрі (ВІДЕО)
Будьте першим, хто прокоментував "«Позитивні переселенці» об’єдналися в Житомирі для підтримки та допомоги постраждалим від війни (ФОТО)"