Працевлаштування людей з інвалідністю у Польщі. Новий напрям підтримки від Доступно.UA

Громадська організація «Доступно.UA» розпочала співпрацю з польською агенцією з працевлаштування Job Impulse Polska та благодійним фондом TAKpełnosprawni, щоб допомогти людям з інвалідністю швидко знайти роботу.

Ми часто отримуємо від людей з інвалідністю запити про працевлаштування у польських компаніях. Адже через війну багато українців з інвалідністю евакуювались у Польщу на невизначений термін і тому потребують роботу. 

Із початком повномасштабного вторгнення рф в Україну ГО «Доступно.UA» створила новий напрям підтримки українців з інвалідністю, які перебувають за кордоном, — допомога у працевлаштуванні у Польщі за підтримки Job Impulse Polska та TAKpełnosprawni.

Job Impulse Polska — це одна з провідних рекрутингових компаній, яка працює на польському ринку понад 15 років. Щороку завдяки Job Impulse роботу знаходять понад 30 000 осіб, також іноземці і люди з інвалідністю. Компанія підтримує працедавців у створенні diversity-команд, просуває політику рівних шансів і долає стереотипи щодо інвалідності. 

Благодійний фонд TAKpełnosprawni понад 10 років розвивався як окремий проект Job Impulse. Проте зараз Фонд активно розвиває інклюзивне працевлаштування, надає підтримку кандидатам з інвалідністю. 

Як працевлаштуватись українцям з інвалідністю у Польщі?

Людина з інвалідністю може працювати на тих же умовах, що й інші працівники. У Польщі права та обов’язки працівника регулюють нормативно-правові акти (ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych), а також трудовий кодекс.

Перед початком роботи, працівник проходить обов’язковий медичний огляд та отримує згоду на роботу від лікаря, згідно всіх умов працевлаштування. Варто пам’ятати, що людина з інвалідністю не може приховувати факту інвалідності перед лікарем, який визначає можливі протипокази до працевлаштування. Працівник повинен поінформувати працедавця про ступінь інвалідності лише тоді, якщо бажає скористатися додатковими правами, залежно від ступеня інвалідності.

У Польщі розрізняють три ступені інвалідності:

  • легкий (lekki);
  • помірний (umiarkowany);
  • значний (znaczny).

Завдяки нашому партнерству та обміну досвідом і знаннями з Job Impulse Polska і TAKpełnosprawni та Dostupno.UA українці отримують важливу інформацію про те, як отримати в Польщі посвідчення про інвалідність, як і де шукати роботу на польському ринку праці, які є актуальні вакансії.

Усю консультацію українською мовою щодо працевлаштування у Польщі можна отримати за цими контактами:

tel/viber +48 507 440 475

[email protected] 

➡ Офіційна сторінка Job Impulse Polska у фейсбуку: https://www.facebook.com/JobImpulsePracawPolscedlapracownikowzUkrainy 

➡ Сайт: www.jobimpulse.pl  

➡ Офіційна сторінка TAKpełnosprawni у фейсбуку: https://www.facebook.com/TAKpelnosprawni  

➡ Сайт: www.takpelnosprawni.pl

А також надсилайте свої запити на сторінку у фейсбуку Доступно.UA: https://www.facebook.com/dostupnoukraine 

Для додаткових коментарів: [email protected] 

Будьте першим, хто прокоментував "Працевлаштування людей з інвалідністю у Польщі. Новий напрям підтримки від Доступно.UA"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*