Правила голосування у Бердичеві: як заповнювати бюлетені (ВІДЕО)

фото з мережі інтернет

У Бердичеві показали майбутні бюлетені та роз’яснили правила голосування. Поки що тільки на засіданні територіальної виборчої комісії, де  затвердили текст виборчих бюлетенів. Їх вичитують на правильність написання імен і місць роботи кандидатів на посаду міського голови та депутатів міської ради. Очільник виборчої комісії наголошує: при голосуванні у бюлетені на посаду міського голови ставиться лише позначка навпроти одного з 11-ти обраних кандидатів. Самовисуванець Вадим Синельников – відмовився від участі. В депутатському бюлетені можна голосувати за кандидата тільки від тієї партії, яку ви вибрали. І тут уже треба окрім позначки за партію ставити номер кандидата від неї.

«Якщо виборець має голосувати, він ставить позначку за партію у цьому рядку – лівому. В правому рядку він ставить цифру, зазначену перед кандидатом в депутати, але саме цієї партії, за яку він поставив позначку. Не можна ставити позначку і цифру у різних партіях. Обов’язково тільки в одній графі», – каже Олександр Подгорчук, голова Бердичівської міської територіальної комісії.

Основна помилка, яку можуть при голосуванні допустити виборці, – неправильно написана цифра. Олександр Подгорчук пояснює: її треба писати лише так, як вказано навпроти кандидата – вигляд має бути ідентичним. Цифру  виводимо по крапочках у квадратику.

«Якщо навіть цифра буде поставлена в лівому квадратику, це не буде спорчений бюлетень. Це буде просто галочка, позначка за партію. Цей голос буде відданий не конкретно за кандидата, а тільки за партію», – каже чоловік.

Якщо перед однозначною цифрою поставите нуль – голос за кандидата у депутати зарахують. Але нуль не обов’язковий. Звичним нам почерком цифри писати не можна, тільки індексні.

«Індексові цифри. Для молоді це може бути вперше такі цифри бачити, колись листувались і писали індекси саме такими цифрами. Але нічого страшного тут нема. Є зразок цих цифр перед кандидатом в депутати, тому просто треба так само написати в правому квадратику», – каже Олександр Подгорчук.

Цьогоріч, розповіли у комісії, законодавство дозволяє родичам немічних, слабозрячих допомогти вивести обрану ними цифру. Сподіваються також на роз’яснювальні плакати, які зорієнтують людей у правилах. Якщо бюлетень зіпсували, на дільниці можна написати заяву і 1 раз отримати новий.

Голова виборчої комісії каже: проект закону про обов’язкові заходи в рамках карантину на виборчих дільницях ще не прийнятий Верховною Радою. Бердичеву на забезпечення дільниць потрібно знайти близько 200-от тисяч гривень.

«Не більше певної кількості осіб в приміщенні. Також дистанція, захисні спорядження, виїзди за місцем перебування голосуючих, зміна маски, миття рук. Буде людина, яка вимірюватиме температуру. Відповідальність вся буде на голові і на членах комісії, які будуть робити розподіл обов’язків у день голосування», – каже пан Олександр.

На виборчій дільниці зможуть проголосувати і виборці з температурою у відведеному місці: відмовити не мають права. До хворих на covid комісія приїде у захисних костюмах.

«Якщо певна особа захворіє з членів комісії, її склад не міняється, працюють в штатному режимі. Але дану людину змушені будуть суб’єкти подання замінити на іншу особу. Всі контактні працюватимуть, це виняток із законодавства загального», – додає він.

Щоб не було конфлікту інтересів, бюлетені для голосування цьогоріч друкуватимуть у Вінниці. 8-го жовтня вже формуватимуть 40 дільниць, охочих працювати там є багато, проводитимуть жеребкування. І ще: другого туру виборів не буде, адже Бердичів – місто з населенням до 75-ти тисяч чоловік. Голосувати у ньому має право 61 тисяча людей.

Будьте першим, хто прокоментував "Правила голосування у Бердичеві: як заповнювати бюлетені (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*