Президент України оголосив про звільнення з посади міністра оборони Олексія Резнікова

Ukrainian Minister of Defence Oleksii Reznikov arrives for a news conference in Kyiv on October 26, 2022, amid the Russian invasion of Ukraine. (Photo by Genya SAVILOV / AFP) (Photo by GENYA SAVILOV/AFP via Getty Images)

Вчора, 3 вересня, у своєму вечірньому зверненні Президент України Володимир Зеленський оголосив про серйозні кадрові зміни. Зокрема, Президент остаточно підтвердив чутки про звільнення Олексія Резнікова з посади міністра оборони.

“Я вирішив провести заміну міністра оборони України. Олексій Резніков пройшов ці більш ніж 550 днів повномасштабної війни. Вважаю, що Міністерство потребує нових підходів та інших форматів взаємодії як із військовими, так і з суспільством в цілому,”

– заявив Зеленський.

На заміну Резнікову Володимир Зеленський запропонував кандидатуру Рустема Умєрова, який до сьогодні очолював Фонд держмайна, та закликав парламент підтримати дану заміну.

Рустем Умєрові – людина не нова в політичному середовищі країни. Етнічний кримський татарин, чия родина пережила свого часу незаконну депортацію, сьогодні є одним із основних спонсорів Меджлісу та радником Мустафи Джемілєва. У 2019 році Умєров увійшов до Верховної Ради як представник фракції «Голос». Після початку війни був включений до складу української делегації для переговорів із представниками рф. А у липні 2022 року очолив ТСК з контролю за використанням військової допомоги Україні.

Умєров є випускником Кримської школи-інтернату для обдарованих дітей, стипендіатом «Програми обміну майбутніх лідерів» (FLEX), США. Окрім того, він один із донорів програми «Ukrainian Emerging Leaders» у Стенфордському університеті США.

Умєров має репутацію чесного розумного та прозахідного політика, відмінного фінансиста та непримиримого борця за права кримськотатарського народу. Водночас в рядах Європейської солідарності його кандидатуру вже поставили під сумнів, мотивуючи це тим, що Умєров – “далека від війни людина” і, мовляв, доки він навчатиметься, на фронті загинуть тисячі українських Захисників.

У разі прийняття парламентом кандидатури Умєрова, на посаді Голови Фонду держмайна його попередньо замінить нинішня очільниця Антимонопольного комітету Ольга Піщанська.
В свою чергу замість неї на нового Голову АМКУ планують призначити нинішнього очільника Данецької ОВА Павла Кириленка.

Водночас Резнікова найімовірніше призначать послом України у Великобританії.

Будьте першим, хто прокоментував "Президент України оголосив про звільнення з посади міністра оборони Олексія Резнікова"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*