Президент України заблокував 10 проросійських телеканалів

Учора, 2 лютого, без попередження було відключено мовлення трьох масштабних опозиційних телеканалів та діяльність ще семи. Зокрема NewsOne, 112 и ZIK, ТОВ “АРІАДНА ТВ”, “НОВИЙ ФОРМАТ ТВ”, “ТВ ВИБІР”, “ЛІДЕР ТВ”, “ПАРТНЕР ТВ”, “НОВИНИ 24 ГОДИНИ” та “Нові комунікації”. Їх роботу обмежено терміном до 5 років.

Відповідний указ №43/2021 у вівторок, 2 лютого, видав Президент України Володимир Зеленський. Він вступив в дію з моменту опублікування на офіційному сайті Президента.

Причина блокування – оголошення про персональні санкції проти депутата, який представляє політсилу “Опозиційна платформа за життя” Тараса Козака. Саме він з 2019 року є власником трьох з перерахованих телеканалів. 

Випуск трансляцій, ефірів чи будь-якого іншого продукту телестудій зупинився вчора, 2 лютого, близько опівночі. Глядачі у соцмережах почали активно ділитися фото телевізорів та непрацюючих каналів.

Проте, пряма трансляція NewsOne, 112 і ZIK ще опівночі була доступна на YouTube

Обмеження, які діють для каналів:

  • блокування активів і заборона (обмеження) на виведення капіталів за межі України;
  • зупинення виконання економічних і фінансових зобов’язань;
  • анулювання або призупинення ліцензій;
  • заборона на користування радіочастотним ресурсом України, тощо.

Контроль за виконанням цього рішення покладається на секретаря РНБО Олексія Данилова. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Питання про введення санкцій розглядалося у вівторок, 2 лютого, на засіданні РНБО, а рішення про введення персональних санкцій було прийнято під час письмового голосування.

“З 19 членів РНБО 17 проголосували “За”, один утримався, ще один – у відрядженні”,- повідомляє Офіс президента.

Будьте першим, хто прокоментував "Президент України заблокував 10 проросійських телеканалів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*