HOVER
INNA BILA
IT LAB STUDIO

Проблема з водою у Бердичеві надовго: думка директора водоканалу і міського голови (ВІДЕО)

Проблема відсутності води у кранах: на 2-ій сесії Бердичівської міської ради близько години депутати спілкувались з керівником водоканалу. Три місяці ним є Костянтин Анучін, раніше чоловік керував хлібзаводом в місті.

Головне, що цікавить присутніх, коли вирішиться проблема водопостачання.

«Всі кажуть, Фейсбук рясніє, що на водоканалі диверсії. З приводу тиску скажу: на станції Південній стоїть самописець, який реєструє тиск цілодобово. Все зберігається, охочі можуть перевірити», – каже Костянтин Анучін, директор МКП «Бердичівводоканал».

Окремо зупинилися на прориві в мікрорайоні вокзалу. У цій частині міста, кажуть депутати, води стабільно немає щотижня по декілька разів.

«Коли я телефоную вашим працівникам у половину восьмого вчора і питаю, де вода і чи вона буде в районі вокзалу, мені кажуть, вона вже є. Кажу, її немає. Не переживайте, кажуть, її просто розбирають знизу, до вас вона не доходить. Потім через 2 години води так і немає. Телефоную, кажуть, ви знаєте, води таки не буде», – говорить депутат Віталій Березовенко.

Проблема, пояснює директор водоканалу, в 10-ій школі через аварію.

«Виявляється, в 10 школі був прорив на вихідних. Але про це ніхто не повідомив. Прорив скритий, йшов і ливневу систему. Частково школа була затоплена, – каже він.

«Дійсно, прорив був, але не в 10 школі, а в районі 10 школи. Це різні речі, на нашому лічильнику це ніяк не відобразилось» – каже директор 10 школи і депутат Наталія Рибак.

У місті 176 км труб водогону і близько 100 км каналізації. Цим трубам по 50-80 років, каже директор водоканалу. З його аналізу, за 2 роки проривів більше не стало. Цього місяця їх уже 29. Зранку 21-го грудня, говорить пан Анучін, виявлено черговий прорив в річці біля пішохідного мосту. Водолази ставитимуть хомут. Головна проблема, пояснює, у засувках, які не міняли років 30. Нова така коштує від 2-х тисяч гривень. Загалом їх у місті близько тисячі.

«Сьогодні треба замінити хоча б 300 штук. Навіть якщо нам поможуть купити і щодня мінятимемо по 1 задвижці, то це приблизно рік. Але для цього треба зупинити станцію чи робити під час сну», – каже він.

А тим часом з проривами Бердичів має незліченні втрати води.

«Мені хочеться знати, хто розраховує втрати, які втрати понесло місто вчора від того прориву, що був?» – питає заступник міського голови Олена Благодир.

«Ми рахуємо на сьогодні за лічильником воду, яку ми підіймаємо. І то ми не можемо її всю порахувати, бо в водоканалі відсутній облік з приводу води», – відповідає Костянтин Анучін.

Депутати не розуміють, як водоканал має розвиватись далі, яке вирішення проблем бачить керівництво.

«Я не бачу, що ви переживаєте за те, що відбувається, я не бачу вашої позиції, що ви б підійшли до Орлюка і сказали: або ви мені даєте 15 мільйонів і за них я роблю те і те і Бердичів продержить ситуацію, або я йду у відставку, бо ви поганий мер. Ви зробили це?» – каже депутат Валерій Шелепа.

«Роблю я щось чи ні, але цілий рік я займався програмою НЕФКО.У принципі, напевно, в єдиному лиці. На сьогодні ця програма – фактично уже на виході проект» – відповідає Костянтин Анучін.

За 3 місяці роботи на посаді, кажуть депутати, можна було створити не 1-2, а 4-5 робочих бригад. Тим-паче зараз, коли зміна температури понесла за собою часті прориви труб.

«Чому роботи не виконуються в нічний період, коли мешканці сплять станцію можна приглушити взагалі, зробити надбавки працівникам і це питання вирішиться. Для цього можна закупити прожектори, техніку спеціалізовану і так далі. Координувати діями цими, повинен начальник. Я бачу, що начальник не може», – говорить депутат Олександр Валеня.

Частина депутатів підтримала Костянтина Анучіна. Кажуть, людина працює лише 3 місяці. Очільник підприємства підтвердив: з ним – і його команда з хлібзаводу. Зокрема кадровик, заступник з фінансових питань і юрист.

«В мене прохання: організувати зустріч робочу, щоб там були спеціалісти. Потім на комісіях спеціалісти депутатам це все розкажуть. Бо зараз в нас виходить, що ми вичитуємо людину», – каже депутат Павло Гайдаманчук.

Костянтин Анучін каже: має офіційно 24 тисячі гривень зарплати. Прості робіники отримують в межах 8-10-ти тисяч.

«Задоволені роботою директора? Ні, поки ні. Я висказав ті проблеми, які бачу з підприємством, де він керує. Яка буде відповідь – як він працюватиме – будемо далі дивитися», – каже міський голова в коментарі нам.

На сесії, пояснює міський голова, домовились створити комісію з залученням фахівців, щоб вивчити діяльність водоканалу. За результатами можна буде приймати якісь рішення. Підприємство депутати просять налагодити зворотній зв’язок з людьми. Раптово під час виступу директора водоканалу виникає критична ситуація.

«У мене критична ситуація: включили воду, прорив не ліквідований, вода іде по жолубу теплотраси, уже пішла в школу. Заливає воду. Скажіть хай відключать воду, бо прориву не знайшли, хай відключають!» – просить Наталія  Рибак.


Будьте першим, хто прокоментував "Проблема з водою у Бердичеві надовго: думка директора водоканалу і міського голови (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*