Проект ESCAPE: Маєток Модеста Єзерського в селі Іванківці (ВІДЕО) | Times ZT

Проект ESCAPE: Маєток Модеста Єзерського в селі Іванківці (ВІДЕО)

Одним із маловідомих цікавих об’єктів Житомирського району є маєток Модеста Єзерського в селі Іванківці. Інформації про цю будівлю практично немає, але ми вирішили навідатись до закинутого маєтку та побачити на власні очі.

Село Іванківці до Другої світової війни мало назву Янківці. Село відоме з 1501 року. Воно разташоване на березі річки Гуйви, що є притокою Тетерева. За останнім переписом кількість населення складає 489 осіб.

Стосовно маєтку відомо, що він побудований місцевим поміщиком Модестом Єзерським у 1892 році. У 1913 році маєток вже належав російському генерал-майору та військовому історику Веніаміну Баскакову, який здав його в оренду Францішеку Домбровському.

За словами місцевих, після відступу німецьких військ під час Другої світової війни, в садибі розміщувався військовий шпиталь. Загиблих поранених ховали біля учбового корпусу, що розміщений праворуч від садиби. Пізніше відбулося перепоховання у братську могилу.

Після госпіталю в садибі розміщувалася школа до 1977 року. У 1978 році школа вже працювала в новому приміщенні, а садибу використовували як літній шкільний табір до 1991 року.

Також є розповіді про наміри селян розмістити в старовинному будинку сільську церкву, але, якщо вони і були, то залишились нездійсненними. Наразі маєток пустує, розвалюється, та скоро залишиться в історії.

Хочете дізнаватись більше? Підписуйтесь на канал проекту!

About the Author

Project ESCAPE
Проект ESCAPE - це відео-блог про закинуті місця на карті України. Ми хочемо показати Вам красу та історію місць, які вже покинуті людьми, але все ж таки є частиною нашої історії, яку потрібно пам'ятати.

Будьте першим, хто прокоментував "Проект ESCAPE: Маєток Модеста Єзерського в селі Іванківці (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*