Проект ESCAPE: Таємна сила каміння у Житомирській області (відео) | Times ZT

Проект ESCAPE: Таємна сила каміння у Житомирській області (відео)

Кам’яне село (51.303889°, 27.9775°) являє собою скупчення великих валунів, що розташоване на схід від села Рудня-Замисловицька Олевського району Житомирської області.

Місце овіяне легендами й таємницями, адже історія появи валунів серед щільного лісу достеменно невідома. Урочище впевнено можна віднести до пам’яток природи України, які варто побачити. Ця місцина славиться не лише своєю живописністю, а й містичною атмосферою.

Валуни гігантських розмірів, розкидані на 20 гектарах лісу. Існує багато припущень про походження цих брил. Деякі вчені вважають, що валуни – це залишки древніх гір; інші дослідники припускають, що камені було занесено льодовиком. Також існує версія, що розташування каменів нагадує розміщення домів у селищах, а розміри деяких з них відповідні розміру будинків.

Звідси виникає легенда, яка оповідає про багате село і жадібних хазяїв, що їх покарав Господь і перетворив їхнє село на кам’яні брили. За іншою легендою урочище – це місце, де Господь бився із темними силами. Вірити у домисли чи ні – кожен вирішує для себе сам. Але деякі камені дійсно нагадують сільські будинки, серед яких можна знайти “школу” і “церкву”.

Хочете дізнаватись більше – підписуйтесь на канал проекту.

  • 212
    Поширили:

About the Author

Project ESCAPE
Проект ESCAPE - це відео-блог про закинуті місця на карті України. Ми хочемо показати Вам красу та історію місць, які вже покинуті людьми, але все ж таки є частиною нашої історії, яку потрібно пам'ятати.

Будьте першим, хто прокоментував "Проект ESCAPE: Таємна сила каміння у Житомирській області (відео)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*