Учасники бойових дій Житомирщини можуть безкоштовно пройти професійну адаптацію

Учасники бойових дій на Житомирщини можуть пройти професійну адаптацію. Про це повідомили у департаменті праці, соціальної та сімейної політики ОДА. У рамках професійної адаптації можна підвищити кваліфікацію, отримати виробничу професію, або ж закінчити курси водіння чи іноземних мов. На це та на соціальну адаптацію учасників АТО в 2019 році заклали 1 млн 400 тис. грн.

За інформацією департаменту, адаптація охоплює всіх учасників АТО та постраждалих учасників Революції Гідності (працюючих, непрацюючих, безробітних, військовослужбовців, працівників усіх силових структур, тощо), яким встановили статус учасника бойових дій, інваліда війни або учасника війни.

За статистикою, найбільш затребуваними для учасників АТО чи ООС залишаються курси водіїв. За 2018 рок за бюджетною програмою отримали водійські права та підвищили водійську категорію 247 осіб та 1 учасник АТО закінчив курси з вивчення англійської мови.

Як взяти участь у програмі?

Для цього треба звернутися до районних чи міських органів праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання з відповідною заявою.

До заяви додаються:

  • копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни). В індивідуальній програмі реабілітації особи з інвалідністю в розділі «Професійна реабілітація» зазначаються рекомендації медикосоціальної експертизи про отримання послуг професійної адаптації;
  • копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни, або постраждалого учасника Революції Гідності, засвідчена підписом особи;
  • для учасника антитерористичної операції – копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується його підписом.

Варто зазначити, що професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

Особи з вищою освітою також можуть оволодіти робітничими професіями, отримати іншу спеціальність на основі здобутого раніше освітнього (освітньо-кваліфікаційного) рівня, підвищити кваліфікацію, спеціалізацію.

Для осіб з інвалідністю можлива організація дистанційного навчання.

За роз’ясненнями з питань надання послуг з професійної адаптації учасники АТО та постраждалі учасники Революції Гідності можуть звертатися до департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації за телефоном 47-47-19, 47-47-10, районних (міських) управлінь (департаментів) праці та соціального захисту населення.

Будьте першим, хто прокоментував "Учасники бойових дій Житомирщини можуть безкоштовно пройти професійну адаптацію"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*