Причина самопідпалу у Бердичеві: коментарі потерпілих та свідків (ВІДЕО)

Самопідпал у відповідь на дії посадових осіб: у Бердичеві перед початком 54-ої чергової сесії міської ради в сесійній залі з великою кількістю присутніх місцевий підприємець підпалив себе.

Першим рятувати відчайдуха кинувся депутат і журналіст Валерій Шелепа, який і сам постраждав від вогню. Обидвох чоловіків забрала «швидка».

 «У першого чоловіка термічний опік другого А ступеня: обличчя, шия, голова, грудна клітка, обоє передпліч і плечі. Площа пошкодження близько 20%, з опіковим шоком госпіталізований в реанімаційне відділення. Другий чоловік – термічний опік другого АВ ступеня: праве плече, передпліччя, площа пошкодження близько 8 %, також госпіталізований», – каже Петро Чирка, завідуючий травмпунктом у міській лікарні Бердичева.

Попередньо стало відомо причину такого вчинку підприємцем. Начебто за рішенням міської влади знесли частину будівлі, яка належить підприємцю Володимиру Синявському. І це попри те, що чоловік має рішення суду, яке залишило за ним право подальшої оренди земельної ділянки.

«Суд потерпілим виграний, але не зважаючи на рішення суду, почався демонтаж прибудови до кафе «Наяда». Як наслідок цього, можливо, у людини був такий нервовий стрес і ми маємо оцей от результат, що доведений до ручки», – додає  Олег Радецький, депутат міської ради Бердичева.

Депутати міської ради шоковані вчинком підприємця. Не всі вважають це адекватним рішенням проблеми.

«Я не розумію, що це за поведінка людини, яка намагається впевнити всіх, що йому в чомусь там заважають. Як же наші колеги, у нас депутат на візку, як він мав то подолати? Дівчата, які були присунуті столом, колеги, які були заручниками ситуації за столом? Я це сприймаю як неадекватність виключно», – говорить депутат міської ради Бердичева Тетяна Домбровська.

Підприємець-відчайдух Володимир Синявський зараз знаходиться у реанімаційному відділенні лікарні Бердичева. Чоловік у свідомості і під дією сильних знеболювальних препаратів.

«Він знаходився в стані шоку, зараз при інтенсивній терапії стабільний, але важкий. Прогнозів якихось ми не даємо, але стан його стабільний», – каже Ірина Тарахтелюк, завідувач реанімаційним відділенням міської лікарні Бердичева.

Свій вчинок чоловік пояснює відчаєм. Каже, звертався до міської ради, поліції і прокуратури, але проблема з продовженням договору оренди землі залишилась на рівні відписок. На додачу, каже, через тиск з міської ради вже всі комунальники бояться продовжувати з ним договори на комунпослуги. Розповідає: приходив на розмову до міського голови, але вирішити питання не вдалось. Остання крапля – знесення частини приміщення.

«Спонукав безпрєдєл міської влади, яка хотіла відтягати усе, що я створював роками. Не продовжують договір оренди землі. Суд Житомирський господарський задовольнив мої вимоги, тобто продовжили договір оренди. Тут же міська рада подає на примусове моє виселення з цього ж приміщення, котре суд дав продовжити договір оренди», – каже Володимир Синявський, який і вчинив акт само підпалу.

Боротися за право підприємницької діяльності чоловік планує і далі. Усі податки і комунплатежі, каже, здійснював вчасно.

«Я не вимагаю нічого незаконного. Я просто хочу нормально працювати і жити, а не за при хіттю чиновників – мера, його помічників, цієї свити. Хочу дам працювати, хочу ні», – говорить потерпілий.

Валерій Шелепа довго оговтуватиметься від пережитого. Зі слів врятованого ним підприємця, якби не депутат, можливо, чоловік би згорів заживо.

«Коли він дістав запальничку, у мене виникла думка дурна, що я Бетмен і встигну добігти до нього і все це припинити. Але не встиг, все загорілось. У мене нема доказів, але я чув, що начебто мер Бердичева підтримує іншу людину, а його намагається вижити з місця на пляжі, де його ресторан», – каже депутат міської ради Бердичева Валерій Шелепа.

Міський голова не розуміє відчайдушного вчинку підприємця, каже, лікарі мають визначити тому причину.

«Я в шоці від усього цього відверто, як і усі в залі. Постраждали люди, це біда, це горе. Психологічний шок для всіх. Зараз я готую проект розпорядження міського голови про проведення службового розслідування. То, що будуть правоохоронні органи розглядати ці питання – це одна справа. Ми хочемо подивитись, чи десь ми порушили, чи не так поступили», – коментує ситуацію міський голова Бердичева Василь Мазур.

Правоохоронці взялися розслідувати обставини справи, наслідки якої, вважають очевидці, могли стати фатальними для відчайдуха і оточуючих, якби займиста рідина потрапила на когось з присутніх.

Будьте першим, хто прокоментував "Причина самопідпалу у Бердичеві: коментарі потерпілих та свідків (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*