Вже другий рік поспіль за ініціативи Молодіжної ради Хорошівської селищної ради проходить екологічна акція, в рамках якої місцеві активісти й волонтери виготовляють так зване «печиво» із зерна, аби трохи підгодувати птахів у зимову пору.
Зокрема, у його складі – пшениця, овес, льон, пшоно та розтоплений смалець. Усе це змішують, розподіляють по формах і роблять отвори, залишають на кілька днів підсохнути, прив’язують мотузки і розвішують на деревах у парку.
Виходить швидко, поживно, а головне дійсно екологічно, оскільки таке «печиво» птахи з’їдають повністю і не лишається сміття у вигляді паперових ящиків, пластикових пляшок чи пакетів від кефіру, які використовують як альтернативу дерев’яним годівничкам, залишаючи корм для пернатих. Більше того, годівнички навіть можуть відлякувати птахів своїм виглядом, тоді як «печиво» на гілці чи на снігу, якщо впаде, навпаки приверне увагу й зацікавить.
Ініціаторками заходу виступили голова Молодіжної ради Ольга Сокирко і т.в.о. начальника відділу охорони здоров’я, молоді та спорту селищної ради Ірина Сівінська, а долучилися до них члени Молодіжної ради та молодь із числа ВПО.
Ольга Сокирко розповідає, що перше засідання Молодіжної ради відбулося 17 січня цього року. До складу органу входить 20 осіб – учні, молоді вчителі, підприємці, активні представники громади. Їх основна мета – посилити участь молоді у житті Хорошівської громади й прийнятті рішень, що безпосередньо стосуються молодіжної політики. Еко-акція стала першим спільним проєктом нового складу Молодіжної ради, але надалі мають багато планів, які сподіваються поступово реалізувати.
«Попередньо ми опрацювали інформацію з мережі Інтернет – шукали, чим краще підгодовувати птахів взимку. Зважаючи на це, підготували відповідний перелік інгредієнтів. Насправді робити печиво дуже легко. Думаю, що особливо цікаво це було б діткам, оскільки процес розвиває дрібну моторику в наймолодших, – пояснює Ольга Сокирко. – Секретів, як таких, немає. Просто потрібно змішати всі складники в рівних пропорціях і залити розтопленим або м’яким смальцем, гарно вимісити. Якщо суміш зарідка, то ще додати зерна чи круп, розділити по формочках – можете самі обрати, які вам до вподоби (розмір, форма). Залиште на кілька днів при кімнатній температурі «печиво» підсохнути, аби добре тримало форму. Ми своїм готуємося пригощати птахів уже цієї п’ятниці та запрошуємо усіх охочих долучатися до справи».
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Пшоно, льон, пшениця, овес та смалець: на Житомирщині активісти виготовили поживне «печиво» для птахів"