Пушкін – прощай! У Житомирі демонтували бюст імперському поету (ФОТО-ВІДЕО)

Сьогодні, 11 листопада, близько 5-ї ранку, на Старому бульварі демонтували погруддя російського поета Олександра Пушкіна. 

За словами міського голови Сергія Сухомлина, пам’ятник передали на зберігання до комунального підприємства, а от його розміщення в музеї – під питанням. Він наголосив, що це можливо, якщо росія відмовиться від Пушкіна:

«Багатьох цікавимо, чому саме під ранок забрали пам’ятник. Все просто – у такий час зручніше працювати комунальникам та техніці, нічого не заважає. Я вчора казав про те, що ми заберемо пам’ятник. Зараз ми його передали на зберігання до комунального підприємства. Ми не витратили на це нічого, жодних грошей не вкладалося в те, щоб забрати Пушкіна. Ми зробили те, що мали зробити. У нас є наша країна, наші герої, наші митці. Якщо росія відмовиться від Пушкіна, то ми не проти розглянути його передачу в музей. Але треба розуміти, в який саме музей».

Напередодні мер Житомира через соцмережу звертався до містян щодо обговорення долі пам’ятника Пушкіну. Звучали пропозиції обміняти його на українських військовополонених чи віддати до музею. 

Одразу після того, як пам’ятник прибрали, постало питання – ким замінити Пушкіна.

«Ми припрацьовували варіанти, ким саме можна замінити Пушкіна. Це і Леся Українка, і Ріхтер, і Виговський… пропозицій дуже багато, тому ми будемо радитися з громадою, і вже житомиряни будуть вирішувати, кого там доцільно встановити», – додав міський голова. 

Отож Житомир врешті позбувся ще одного мордорського символу.  

Ярослав ХОРКІНС

Нагадаємо, Танк Т-34-85 перенесли з площі Перемоги (ФОТО-ВІДЕО).

Будьте першим, хто прокоментував "Пушкін – прощай! У Житомирі демонтували бюст імперському поету (ФОТО-ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*