Питання автоматизації контролю заборгованості покупців  Р

Питання автоматизації контролю заборгованості покупців

Особливості алгоритмів автоматизації контролю кредиторської заборгованості 

Контроль дебіторки як окремий процес. Автоматизація фінансових відносин з покупцями, лімітування боргів за часом і сумою, автоматизована класифікація клієнтів 

Незалежно від об’єму товарообігу, сучасні підприємства, як правило, заохочують гуртових покупців до співпраці пропозицією надання продукції з відтермінуванням оплати. Це поширена та взаємовигідна практика. Однак, в результаті такого підходу у підприємств-постачальників виникає дебіторська заборгованість, яка дещо ускладнює облік та несе певні фінансові ризики. Контроль за такими заборгованостями з використанням автоматизованих облікових систем дозволяє вирішити таку проблему оптимальним чином. Але для цього, облікова платформа повинна мати спеціальний інструментальний набір.

Як правильно контролювати дебіторську заборгованість

Складні платформи для обліку здатні запропонувати широкий набір функцій та алгоритмів. Але для підприємств малого та середнього бізнесу використання цих програмних продуктів виглядає не дуже вигідною справою. Це пов’язано з такими факторами, як:

 • Висока вартість обслуговування. Витрати на впровадження, навчання персоналу та підтримку можуть бути значними;
 • Складність інтерфейсу. Багатофункціональні системи часто мають складні інтерфейси, що потребують значних зусиль для освоєння;
 • Надлишковий функціонал навіть у базовій комплектації. Багато функцій можуть бути непотрібними для малого бізнесу, але при цьому вони ускладнюють використання системи;
 • Складнощі адаптації до конкретних потреб користувача. Інтеграція та налаштування системи під специфічні вимоги можуть виявитися занадто складними та затратними.

З огляду на це, підприємствам малого та середнього бізнесу для ефективної автоматизації контролю заборгованості покупців слід обирати доступніші та менш складні системи обліку. Важливо, щоб вони мали необхідні для цього функціональні можливості.

Про налаштування лімітів по часу та об’єму

Серед інструментів для ефективного контролю заборгованості, насамперед варто виділити можливість обмежувати накопичення боргів. Встановлення лімітів за сумою та терміном заборгованості клієнтів сприяє:

 • прискоренню погашення заборгованостей;
 • запобіганню ризику неповернення боргів;
 • збільшенню обсягу обігових коштів підприємства; 
 • налагодженню вигідніших для постачальника ділових стосунків із контрагентами.

Співпраця з покупцем по різним договорам

Загальна сума заборгованості партнера сама по собі не дуже інформативна і не дає чіткого уявлення про структуру боргу. Особливо це актуально, коли співпраця з цим контрагентом ведеться за різними контрактами на різних умовах. При виборі системи обліку варто звернути увагу на наявність модуля, який дозволяє розділяти заборгованість за діючими договорами з контрагентом.

Підсвітка строку заборгованості

Досягти стовідсоткового виконання фінансових зобов’язань контрагентами досить складно. Але для максимально ефективної роботи компанії слід прагнути до цього. Автоматична підсвітка заборгованості в програмі обліку значно сприяє досягненню цієї мети.

Завдяки автоматичному сповіщенню про наближення терміну сплати за угодою чи прострочки платежу можна отримати такі переваги:

 • Поліпшення управління грошовими потоками;
 • Підвищення ефективності стягнення боргів;
 • Мінімізація ризику фінансових втрат;
 • Оптимізація відносин із клієнтами;
 • Поліпшення ухвалення управлінських рішень.

Класифікація клієнтів за характером заборгованості

Класифікація клієнтів за характером заборгованості є важливим інструментом для підвищення точності та прозорості фінансової звітності щодо дебіторської заборгованості покупців. Групування клієнтів за строками та сумами боргів дозволяє підприємству краще орієнтуватися у взаємних відносинах.

Застосування алгоритмів обліку та контролю за часом та сумою заборгованості допомагає не лише оптимізувати фінансове управління компанією, а й підсилює її позиції на ринку через більш якісне керування клієнтською базою.

Насамкінець

Для досягнення максимально ефективного контролю за заборгованістю покупців важливо використовувати програми з відповідними алгоритмами. При виборі програмного забезпечення для автоматизації обліку слід надавати перевагу доступним і простим у використанні рішенням, які легко інтегруються на вітчизняному ринку програмного забезпечення.

Будьте першим, хто прокоментував "Питання автоматизації контролю заборгованості покупців "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*