Радянський дефіцит – міф. Як виглядали харчові делікатеси в СРСР (реальні ФОТО)

Окремі особи, які перебувають під впливом антирадянської пропаганди та агітації – десятиліттями поширюють чутки про те, що в СРСР нібито існував дефіцит продуктів харчування. Фото, які ви зараз побачите, остаточно розвінчують ці брехливі твердження. Перша у світі держава робітників та селян забезпечувала своїм громадянам величезне різноманіття делікатесних продуктів харчування. Причому як вітчизняного виробництва, так і імпортних.

Одна за найбільш розповсюджених байок: «В СРСР не можна було купити ковбасу!» Це жалюгідна брехня. У вільному продажі, як бачимо, були:

– сирокопчені ковбаси вищого ґатунку (5.20 – 5.60 руб./кг)

– варено-копчений «Сервелат» (4.30 руб./кг)

– напівкопчені «мисливські ковбаски» (3.90 руб./кг)

– різні сорти високоякісних сосисок та варених ковбас (1.90 – 3.30 руб./кг)

А сардельки взагалі коштували смішні 1.30 руб./кг.

Йдемо далі. В СРСР продавали не лише курей та курчат вітчизняного виробництва. Була доступною також імпортна птиця: качки, гуси, індики.  

Рибні продукти соціалізму вражають уяву навіть сьогодні. Бік осетра холодного копчення – 6.00 руб./кг. Спробуйте знайти таке зараз у вбогому капіталістичному супермаркеті!

Дешеві та натуральні молочні продукти – теж одна з переваг соціалістичного ладу над капіталістичним.

Втім, для любителів імпортних продуктів магазини пропонували широкий вибір твердих та м’яких сирів. «Амбасадор», «чедер», «рокфор», «брі», «камамбер» – на будь-який смак.

Ой, вибачте, це фото потрапило сюди випадково…

Продовжуємо екскурсію у світле продовольче минуле. Радянські ціни на свіжі екзотичні фрукти можуть привести вас у стан шоку:

– банани, мандарини, апельсини (0.90 руб./кг)

– ананаси (1.35 руб./кг)

Кава «Nescafé» в СРСР? Імпортне печиво до кави? Не проблема!

Радянські трудящі захотіли швейцарського шоколаду чи фінських цукерок? Все це було доступним у кожному сільмазі.

А як вам «Martini» та «Cinzano» з ціною 3.00 руб. за 1 л?

І купити це все можна було за радянські рублі та копійки.

Звичайно, агенти західних спецслужб говоритимуть, що насправді в СРСР все було інакше. Як докази вони наводять фальшиві фото, створені за допомогою американської програми «Фотошоп» (яку використовує ЦРУ). На цих фальшивках – порожні прилавки продовольчих магазинів та черги за хлібом.

Щоб радянська реальність виглядала похмурою – фальсифікатори історії навмисне роблять ці фальшивки чорно-білими. Але кольорова правда, як бачимо, завжди перемагає чорно-білу брехню!

Тарас СТРІЛЬЧИК

2 коментарів до "Радянський дефіцит – міф. Як виглядали харчові делікатеси в СРСР (реальні ФОТО)"

  1. На кольорових фото дійсно все не красиво і його вдосталь. Але я народилася в СРСР,і,нажаль, більшість цих продуктів вперше побачила на фото в книзі ” Культура питания. Энциклопедический справочник”,яку придбала в 1991 році. Ще я пам’ятаю розповіді дідусів , мами,тата. Якщо ти не належав до радянської верхівки, то на вище показані на фото смаколики годі було сподіватися. Тому не варто обдурювати людей, а особливо молодь, про так зване ” изобилие”.

  2. “Тому не варто обдурювати людей”

    Ніхто й не обдурює. Матеріал опублікований на правах 1 квітня.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*