Разом з місцевими виборами на Житомирщині стартує друга хвиля децентралізації: деталі

Місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня, проходитимуть на новій територіальній основі, в тому числі й на Житомирщині. 1470 новоутворених громад будуть обирати сільських, селищних, міських голів та відповідні ради. Парламентом утворено 136 районів, де також відбудуться вибори до районних рад, за винятком АК Крим — 10 райрад та 7 — на території окупованих Донецькій та Луганській областях. Про це сьогодні, 26 серпня, розповів заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода.

 

«Децентралізація не завершилась, а лише розпочинається. На новій територіальній основі зараз наше завдання сформувати органи місцевої влади через вибори, друге — прийняти закони, відповідно до територіального устрою. Міністерство найближчим часом офіційно запустить в роботу проєкти законів про місцеве самоврядування, місцеві державні адміністрування, зміни до податково-бюджетного кодексу та десятки інших галузевих законів”, – сказав замміністра.

 

З 19 липня вступила в силу постанова ВРУ про ліквідацію та утворення нових районів. Зараз водночас діють 4 новоутворені райони та 23 РДА. Який механізм їх взаємодії, пояснив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко:

«Зараз в області справді діє 23 районні держадміністрації й виконують свої функції. Після перезавантаження буде утворено 4 райони й оптимізована вся вертикаль районних державних адміністрацій. Тільки тоді ми зможемо говорити про 4 нових голів РДА. Перезавантаження відбудеться тоді, коли будуть утворені відповідні законодавчі акти, нові райони й адміністрації».

 

Бунечко також нагадав, що завдяки реформі децентралізації оптимізували 11 500 районів по Україні й утворили 1470 нових громад. 

«Може навіть бути таке, що якусь районну раду чи адміністрацію за результатами виборів визнали недійсною, проте вони виконуватимуть свої обов’язки, поки не затвердять іншу. Юридично старих районів вже не має. Юридичних казусів ніяких тут теж немає. Оптимальними строками перезавантаження, на мої думку, до кінця року повністю має бути буде сформовання складу райдержадміністрацій вже до кінця цього року», — сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода.

Він також пояснив, що районні лікарні реформою децентралізації не ліквідовують. Долю лікарні вирішуватиме лише той, у чиїй вона власності. 

«Податків з цієї території ніхто не забирає, вони перерозподіляються з районного рівня в громади. Медзаклади повинні разом з розвитком первинної меддопомоги думати й про розвиток вторинки, для того, щоб забезпечувати послуги», — додав В’ячеслав Негода.

 

Будьте першим, хто прокоментував "Разом з місцевими виборами на Житомирщині стартує друга хвиля децентралізації: деталі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*