Референдум Тимошенко – реальний тест для влади, – експерт

«Земельна» тема буде однією з ключових у політичному порядку денному в найближчі місяці спекотного літа 2021 року. Активність Тимошенко у цьому питанні штовхатиме владу на складні рішення, які стануть доленосними, як для Банкової, так і для країни в цілому.

Про це у своєму блозі на «Корреспондент.net» пише політолог Андрій Золотарьов.

За його словами, команда «Батьківщини» почала рішуче діяти, щоб не дозволити розпродаж землі, який має розпочатися з 1 липня цього року. Ухвалений монобільшістю «земельний» пакет законів команда Тимошенко оскаржує у Конституційному Суді, а паралельно опікується виконанням юридичних вимог для проведення всеукраїнського референдуму на захист землі.

«Батьківщина» розгорнула активну кампанію проти продажу сільгоспземлі. Як бачимо, плани у Тимошенко більше ніж серйозні», – вважає експерт.

Аналізуючи положення ухвалених «земельних законів», політолог припускає, що вже з 1 липня стануть масовими приклади «несправедливості, афер і банального грабежу селян». Передбачені преференції для агрохолдингів й іноземців у купівлі землі та водночас утиск вітчизняних фермерів, на його думку, знищать українське село, а країна отримає кілька мільйонів «зайвих» людей. Зрозуміли це і самі українці.

«Сьогодні позицію Тимошенко та її політичної сили поділяють більшість українців. Квітнева соціологія групи «Рейтинг» показує, що 79% українців проти продажу землі іноземцям, а 77% переконані, що це питання має обов’язково вирішуватися на референдумі. Соціологія Ukrainian Institute for the Future показує, що тільки чверть українців (26%) підтримує продаж землі, а 62% проти цього рішення», – нагадав Золотарьов.

Ухваливши «земельні» закони без врахування думки людей, «слуги народу» потрапили в пастку, вважає політолог. За його словами, «земельний» референдум ще більше загострить ситуацію. 

«Для влади ця ситуація стане свого роду тестом. Якщо Центрвиборчком дасть референдуму «зелене світло», то це означає, що Володимир Зеленський готовий діяти в демократичних рамках і зважати на волю українців, навіть ризикуючи отримати вотум недовіри. Якщо ЦВК референдум заблокує, це буде означати, що всі розмови про народовладдя – це обман, а Україна зміщується в бік авторитаризму», – резюмував експерт.

Будьте першим, хто прокоментував "Референдум Тимошенко – реальний тест для влади, – експерт"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*