IT LAB STUDIO
HOVER
INNA BILA

Резервісти ОК “Північ” готові підсилити українську армію хоч завтра

117968783 351586519185120 8805930988402717591 n 777x437 - Резервісти ОК “Північ” готові підсилити українську армію хоч завтра

Резервісти оперативного командування «Північ» у будь-який момент готові стати повноцінним підсиленням діючих Збройних сил України. Про це повідомив голова Ради резервістів оперативного командування «Північ» капітан резерву та очільник Ради резервістів 26 артилерійської бригади військової частини Павло Гайдаманчук.

Він також розповів, що незабаром, у вересні, планують зібрати Раду резервістів:

«Ради резервістів є дорадчими органами і діють в кожній військовій частині. Вони співпрацюють з військовими підрозділами для вирішення нагальних питань щодо організації служби в резерві, її удосконалення тощо. Кожна бригада має свій резерв на випадок, коли він знадобиться для підкріплення. І на сьогодні того відсотка резервістів, який вже є, буде достатньо щоб доукомплектувати всі бригади до 90-95% або ж навіть до 100%»

Павло Гайдаманчук пояснив, що якщо оголосять мобілізацію, то резерв через спеціальну систему оповіщення повинен зібратися протягом доби. Він переконаний, що це дійсно можливо й знадобиться у майбутньому. 

«Це свідомі громадяни, які розуміють свою роль і місце в системі оборони країни. Вони, наприклад, свідомо підписали контракт резервіста і цим продемонстрували, що готові завжди стати до лав Збройних сил, взяти до рук зброю і ризикувати життям. Це вже не та людина, яка просто стоїть на обліку у військкоматі», – сказав капітан.

За інформацією голови Ради резервістів, лише бригаді № 26 під час останніх зборів до 20 осіб підписали контракт резервіста з 200, а понад десяток — уклали контракт зі Збройними Силами України. 

«Підготовка резервістів включає в себе проведення «Єдиних стрілецьких днів» та щорічних навчальних зборів на базі військових частин. Однак, якщо зі зборами все зрозуміло і проблем немає, то стрілецькі дні треба організувати. Необхідно чітко розробити схему їх проведення, визначитися з матеріальною базою, відповідальними сторонами. Бо брати участь у них хочуть і військові частини, і резервісти, але система організації бажає кращого. При цьому вся система військового резерву постійно розвивається та відшліфовується», – пояснив Гайдаманчук.

Глова Ради резервістів розповів, що, наприклад, підрозділи у Києві укомплектовані краще. Там резервісти активно займаються самопідготовкою, не чекаючи ні на кого. Забезпечення дещо краще, є допомога волонтерів, громадських організацій тощо. Однак українському резерву варто рости і розвиватися, а приклад для наслідування — країни НАТО:

«У нашій державі діє Асоціація резервістів України, яка в майбутньому має стати повноправним членом Міжнародної організації резервістів. Особисто я у 2016-у році був на зборах в Естонії. Ось там, на мою думку, одна з найкращих систем резерву у світі. Там більшість населення є резервістами. Армія укомплектована е на стільки, на скільки цього потребує обслуговування військової частини. Естонські резервісти все майно, в тому числі і зброю, зберігають у себе вдома. Проте ми, українці, до такої системи ще не готові. Але ми можемо на неї рівнятися і можемо до неї йти. Попри все, резервісти оперативного командування «Північ» у будь-який момент готові стати повноцінним підсиленням діючих Збройних Сил України».

Будьте першим, хто прокоментував "Резервісти ОК “Північ” готові підсилити українську армію хоч завтра"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*