Рідкісні книги, показ одягу та фестиваль: житомирська бібліотека готується до свого професійного свята (ФОТО)

Житомирська обласна бібліотека імені Олега Ольжича – одна з найстаріших бібліотек в Україні і на сьогодні це не просто місце, де можна почитати книги. 

Різноманітні гуртки, клуби по інтересам, мовні клуби, театр, творчі заходи та виставки – це навіть не повний перелік того, що пропонує бібліотека сучасному читачу.

Провідний бібліограф відділу наукової інформації та бібліографії Леся Тімощенко розповіла, що раніше бібліотека знаходилась у тому приміщенні, де зараз розміщений кінотеатр “Україна”:

«Бібліотеку відкрили в 1866 році на кошти меценатів, кожен з яких пожертвував на її потреби 100 карбованців на рік. Члени бібліотеки платили 6 карбованців за рік, що було дуже дорого, адже в ті часи за такі гроші можна було купити цілу корову!

Через 20 років існування бібліотека переїхала в більше приміщення — нині там знаходиться дитяча бібліотека на Пушкінській.

Нинішня ж будівля спеціально збудована для потреб бібліотеки — сюди переїхали в 1979 році.

На сьогоднішній день наш бібліотечний фонд складає близько мільйона примірників, а за рік ми обслуговуємо понад 30 тисяч читачів.»

Цікаво і те, що з мільйона книг бібліотеки 20 тисяч це рідкі та цінні книги. Вони знаходяться в книгосховищі в спеціальній темній кімнаті.

Пані Леся показала книгу Іоана Златоуста “Маргарита” 1784 року, яка має обкладинку з дерев’яних дощечок, обтягнутих телячою шкірою та бронзові замки.

Також феєрично виглядає велика і важка книга Гете “Фауст” 1899 року з малюнками в прекрасній якості.

«Цікаво те, що в Німеччині в 2014 році книга Олександра Пушкіна „Цигани“ з аукціону продавалась із стартовою ціною в 10 тисяч доларів. А в нашому фонді є точно така ж книга, правда не в такому ідеальному стані.» — зазначила пані Леся.

Найменша книжечка бібліотеки також цінна – вона 1829 року, проте навіть має малюнки. Це книга пісень вуличних музик “Менестрелі” французькою мовою, яка була куплена в букіністичному магазині в радянські часи за 50 карбованців.

Найбільш цінні книги видаються лише за спеціальним дозволом, а побачити їх кожен може на виставках, тим паче, що працівники бібліотеки активно готують до Всеукраїнського дня бібліотек цілий фестиваль, під час якого всі відділи організують цікаві заходи для відвідувачів.

Так, починаючи з 23 вересня, у бібліотеці будуть проводитися творчі та літературні зустрічі, заходи для шахістів, садоводів та показ одягу у відділі мистецтв.

І звісно, на постійній основі в бібліотеці проводиться виставка картин художників, яка змінюється кожні два тижні.

Більш детальніше про роботу бібліотеки та заходи, які можуть відвідувати її читачі, можна дізнатись на сторінці Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олега Ольжича у Фейсбук.

Будьте першим, хто прокоментував "Рідкісні книги, показ одягу та фестиваль: житомирська бібліотека готується до свого професійного свята (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*