Родинні зв`язки vs професійності: батьки та викладацький склад ліцею №1 обурені призначенням нового директора

Днями стало відомо, що 16 березня мер Житомира Сергій Сухомлин призначив новим директором одного з найкращих навчальних закладів міста ліцею № 1 Полуляха Андрія Віталійовича. Без проведення будь-якого конкурсу. Таке призначення викликало хвилю обурення та подиву у батьків та викладачів ліцею. І не дивно.

Як відомо, ліцей №1 свого часу був створений на базі Житомирського інженерно-технологічного інституту і від початку має балову систему оцінювання знань, яка суттєво відрізняється від загальноприйнятої. Його випускники не одноразово набирали найвищі бали на ЗНО, а сам заклад займає 41 місце у рейтингу шкіл України, складеному в 2021 році.

Попередній директор ліцею Петро Котенко, призначений на цю посаду 1 липня 2022 року, змушений був звільнитися через стан здоров`я. Чоловік довгий час хворів, тож доки він перебував на лікарняному та донині обов`язки директора ліцею виконувала викладач ліцею Лілія Соколюк. Жінка працює у закладі з 2017 року, добре знає систему оцінювання та особливості навчального процесу, учні та викладацький склад поважають її і були впевнені, що під час війни ніяких перетрубацій не відбуватиметься і саме Лілія Соколюк очолить заклад.

Однак, 16 березня мер підписує розпорядження про призначення поза конкурсом директором ліцею №1 сина директорки ліцею №2, людину, яка абсолютно не обізнана з навчальним процесом ліцею, Полуляха Андрія Віталійовича. Цікаво, що новообраний директор багато років працював взагалі поза освітою – начальником відділу Держгеокадастру у Черняхівському районі. А останнім часом обіймав посаду вихователя в обласному спортивному ліцеї.

Які саме досягнення вплинули на призначення цієї людини поза конкурсом, чому директором одного з найкращих закладів міста обрано людину, яка по суті не має достатнього досвіду у керуванні освітніми процесами, та чому було відкинуто кандидатуру нинішньої очільниці ліцею – за роз`ясненнями цих питань колектив ліцею та батьки ліцеїстів вирішили звернутися до мера міста Сергія Сухомлина.

Поки простежується негативна ситуація, коли родинні зв`язки переважають над професійністю. А це суттєва ознака корупції та “совковості” у освітньому середовищі міста. Редакція Times.zt спостерігатиме за подальшою ситуацією та інформуватиме житомирян про вирішення даного конфлікту.

Будьте першим, хто прокоментував "Родинні зв`язки vs професійності: батьки та викладацький склад ліцею №1 обурені призначенням нового директора"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*