Росіян мобілізують, Білорусі приготуватися!

Заява путіна про «часткову мобілізацію» підняла хвилю обурення серед росіян, в тому числі і серед Z-патріотів. І якщо в Україні зловтішаються з російської метушні та роздають поради, як уникнути мобілізації, в сусідній Білорусі не до веселощів. Бо всі сім місяців повномасштабної війни недофюрер віртуозно балансував на межі, погрожуючи Україні і обіцяючи підтримку путіну. Заява путіна стосовно мобілізації радикально змінила все не лише для росіян, але й несе безпосередню загрозу громадянам Білорусі. 

Підстав для тривоги білорусам побільшало після того, як лукашенко заговорив про «консультації з безпеки» з москвою, а також заявив про підготовку до оборони «за нормами воєнного часу». Сам картоплефюрер стверджує, що збирається захищати свою батьківщину, а не воювати в Україні. Проте 20 вересня самопроголошений диктатор доручив держсекретарю Радбезу Білорусі Олександру Вольфовичу підготувати «президентські заходи по питанням оборони держави, а також перевірити всі сили, від військових частин до народного ополчення». Своє розпорядження «головнокомандувач» пояснив так: «Щоб були готові піднятися по тривозі за нормами військового часу».

Насторожує і той факт, що Білорусь і рф об’єднує безліч договорів про взаємопідтримку, зокрема, й у військовій сфері. Відповідно до норм договору про колективну безпеку, у разі оголошення війни Білорусь буде зобов’язана підтримати росію у конфлікті. Тож заяви про «норми військового часу» можуть дуже швидко стати небезпечною реальністю. Крім того, режим Лукашенка вже відпрацьовував збори резервістів. Почалися спроби формування загонів територіальної оборони, використовуючи досвід застосування таких підрозділів в Україні проти російських окупантів.

Ну і наостанок, одна з найкрасномовніших заяв лукашенка, яка більш ніж насторожує:

«Ця мобілізація в Росії. Те, що на нас намагаються перекинути цей місток, що буде і в нас… а якщо не буде? Це вас, пропагандистів би перетерли. А їм же за це нічого не буде. Їм треба створити ситуацію. За щось вчепитися. Не буде ніякої мобілізації. Це брехня», — заявив диктатор. 

Як показує досвід, слова лукашенка не варті нічого, тож білорусам все ж варто підготуватися до складних часів.

До цього часу українці, зціпивши зуби, терпіли ракетні удари та вильоти літаків з боку Білорусі, але вступивши у війну Лукашенко перетворить свої прикордонні області на законні військові цілі України. 

Референдуми, які росія зараз проводить на окупованих територіях України, відкривають додаткові можливості для путіна по втягуванню Білорусі у війну. Лукашенко змушений буде спочатку визнати території України як такі, що належать росії, а потім і відправити війська на захист територій союзної країни, як це передбачено Угодою між рф та РБ.

Все перелічене вище в тому чи іншому сенсі може свідчити про спроби підготовки суспільства до мобілізації. Тим більше, що лукашенко оголосив, що найближчими днями має зустрітися з путіном. 

Тривожна хвиля шириться в білоруських Телеграм-каналах. Зокрема, політолог Дмитро Болкунець порадив білорусам поповнювати стратегічні запаси продовольства та медикаментів:

«Шановні жителі Білорусі! Поповнюйте стратегічні запаси продовольства та медикаментів. Загроза воєнних дій біля країни знову зросла. Нацистський злочинець лукашенко та зграя його посібників, які насильно захопили владу, можуть втягнути Білорусь у нову фазу війни проти України».

За даними опитування порталу Bolkunets.org 73% білорусів зазнають тривоги через загрозу війни на території Білорусі. 

При цьому Лукашенко постійно нагадує, що саме він є гарантом миру в Білорусі і саме завдяки йому країна не воює. Проте його мілітариська риторика та постійні навчання на кордоні з Україною, а також приведення війська в бойову готовність красномовно свідчать, що про мир мова не йде. Режим лукашенка нічого не гарантує, а навпаки, робить все можливе, щоб затягнути Білорусь у війну. І громадяни країни це відчувають. 

Эта статья доступна на русском языке.

Нагадаємо, чергова провокація білоруського КДБ в Україні: гебісти націлилися на СБУ (ВІДЕО).

Будьте першим, хто прокоментував "Росіян мобілізують, Білорусі приготуватися!"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*