росіяни створили мережу таборів для “перевиховання” та подальшого усиновлення українських дітей

Щонайменше 6 000 українських дітей рашисти утримують у так званих таборах для “перевиховання”. Від початку війни російські терористи для цих цілей створили цілу мережу закладів по всій території росії, включно з окупованим Кримом. Наразі для “перевиховання”, а іноді й військового навчання чи примусового усиновлення українських дітей на росії функціонує 43 таких табори. Такі результати дослідження Лабораторії гуманітарних досліджень Єльської школи громадського здоров’я (Yale HRL).

У цих закладах російські чиновники збирають як дітей, у яких є родини, так і нібито сиріт. Згода, отримана від батьків на відвідування дитиною табору, у деяких випадках включала підписання довіреності. Часто термін перебування та порядок возз’єднання з дітьми умисно порушується. На сьогодні у багатьох таборах діти утримуються всупереч обіцянкам їх повернути батькам ще до кінця літа. Відмову батьків пускати своїх дітей у табори окупанти також відверто ігнорують. 

За висновками дослідників, основною метою таборів є політичне перевиховання: дітям насаджують «російськоцентричну академічну, культурну, патріотичну» інформацію, при цьому усіляко придушуючи українську ідентичність.

Самі рашисти свої концтабори для українських дітей називають “інтеграційними програмами” і продовжують і далі звозити туди дітей, порушуючи 4-ту Женевську конвенцію.

Нагадаємо також, що в Україні запрацював державний портал розшуку дітей “Діти війни”.

Будьте першим, хто прокоментував "росіяни створили мережу таборів для “перевиховання” та подальшого усиновлення українських дітей"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*