Розсаду овочів та квітів, саджанці декоративних рослин житомиряни можуть купити в теплиці Поліського університету (ФОТО)

У 2019-му в Поліському національному університеті у Житомирі за понад мільйон гривень реконструювали теплицю, встановили сучасне обладнання із данською технологією поливу та догляду. Зокрема, її роботу забезпечує автоматизована система, яка дає змогу керувати більшістю процесів з мобільного телефону. На той час в Україні таких теплиць було лише три.

Усі культури вирощують органічним способом, використовуючи якісне насіння провідних селекційних компаній світу, схожість якого сягає 95-98%. Окремо є салатна лінія виробництва та лінія заливних столів для вирощування посадкового матеріалу і розсади овочевих культур.

Окрім співробітників тепличного господарства, до висівання і догляду за рослинами під час практичних занять залучають студентів і викладачів агрономічного факультету, факультету лісового господарства та екології.

У різні роки в теплиці вирощували не лише рослини для Ботанічного саду та озеленення території Поліського національного, а також розсаду овочів на продаж, шість видів салатів і чотири види пряних трав, які реалізовували у торф’яних стаканчиках, завдяки чому зберігалася свіжість та соковитість зелені аж до моменту споживання. У 2021 році в університетській теплиці на замовлення безрунтовим методом виростили 40 тисяч тюльпанів восьми видів.

Цьогоріч тепличне господарство університету вже оголосило про старт сезону та орієнтовно до кінця травня продаватимуть розсаду овочів, квітів і декоративних рослин. Придбати їх можуть всі охочі, завітавши за адресою вул. Корольова, 39 (навпроти Ботсаду), усю попередню інформацію можна узгодити за номером телефону 097 029 71 74 (Анна). У будні та у суботу теплиця працює з 8 до 18 години, обідня перерва з 12 до 13.

Декоративні рослини вирощені із насіння протягом двох років. Продають туї, самшит, ялинки, сосни, каштани, форзиція, модрина, ялівець, бересклет, ведмежий горіх.

Розсаду висівали в лютому. Її вартість, кажуть у теплиці, значно нижча від тієї, що пропонують на ринку. Загалом стартує від 5 грн/шт. Оптовим покупцям – понад 200 одиниць, передбачається знижка.

В асортименті – перець (солодкий, гіркий), баклажани (білий, фіолетовий), капуста (рання, середньопізня, пізня; звичайна, цвітна, брюсельська, савойська, броколі, червоноголова), огірки, томати (ранні, середньопізні, пізні; різні сорти), кавуни, дині. Найбільше сортів капусти, томатів і перцю. Огірків мають близько 2000 шт, томатів – 15 000.

Фахівці тепличного господарства переконують, що для розсади обирали перевірені сорти овочів – ті, які найкраще вирощувати на теренах Житомирщини. Про особливості та переваги кожного з них розповідають покупцям безпосередньо під час візиту у теплицю і радять те, що найбільше підходить до зазначених вимог та умов, дають рекомендації щодо висаджування, догляду і підживлення рослин, аби отримати гарний урожай. Розсаду вирощують давно, тож технологія перевірена, а якість гарантована.

Також у теплиці реалізують розсаду квітів – настурції, низькорослі жоржини, чорнобривці жовті та коричневі, соняшники декоративні, петунія, газанія, сухоцвіти, чистець.

Юлія Демусь

Проєкт #Містосад: відновлена теплиця, декоративні рослини і гурток для школярів у Коростишеві (ФОТО)

Улюблена справа: Ігор Буднік вирощує малопоширені декоративні рослини у Коростишеві (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Розсаду овочів та квітів, саджанці декоративних рослин житомиряни можуть купити в теплиці Поліського університету (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*