Рушник з вишитими підписами видатних українців та надбання воїнів-письменників: в літературному музеї Житомира відкрили нову виставку (ФОТО) | Times ZT

Рушник з вишитими підписами видатних українців та надбання воїнів-письменників: в літературному музеї Житомира відкрили нову виставку (ФОТО)

26 серпня в Житомирському обласному літературному музеї відкрили нову виставку до 30-річчя Незалежності України.

Старший науковий співробітник музею Людмила Заліщук розповіла про нову виставку:

«Як відомо, житомирські письменники своїми творами та діяльністю спонукали до формування та створення української незалежності.Тож силами музейних працівників і родичів видатних житомирських письменників, які нам надавали речі, ми створили виставку до 30-річчя Незалежності України.

І сьогодні вперше експонується унікальна річ — рушник Євгенія Концевича, на якому впродовж 50-ти років з’явилися нові імена видатних українців.

На рушнику є підписи таких видатних людей як Вячеслав Чорновіл, Борис Тен, Алли Горської та Якова Зайка. Загалом — близько півтисячі прізвищ. Підписи робились звичайною ручкою на тканині, а вже потім  Євген Васильович сам їх вишивав.»

Світлана Гресь – директорка літературного музею також залишила свій підпис на рушнику:

«Насправді це рушник-оберіг сім’ї Концевичів і підписували його ті люди, які імпонували Євгену Васильовичу.

Наразі на ньому близько півтисячі підписів, серед яких є багато Шевченківських лауреатів, відомих особистостей в мистецьких і політичних колах. І мені дуже приємно, що я мала змогу більше 20-ти років тому залишити свій підпис на такому рушнику і особисто спілкуватись з видатним житомирянином.»

Музею також була передана друкарська машинка Валентина Грабовського, книги та нагороди героя Небесної Сотні Якова Зайка. А друг Євгена Консевича та Якова Зайка – учасник АТО Григорій Цимбалюк, надав військову форму, нагороди, свої книги та літературні журнали.

Також представлені картини Народного художника України Юрія Камишного, лауреата Шевченківської премії Миколи Василенка та стенди кінця 80-х років, з якими люди виборювали право на існування української мови.

Виставка буде тривати трохи більше місяця згідно з робочими днями музею з 10 до 17 години.

Будьте першим, хто прокоментував "Рушник з вишитими підписами видатних українців та надбання воїнів-письменників: в літературному музеї Житомира відкрили нову виставку (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*