СБУ ліквідувала на Житомирщині корупційну схему по розкраданню землі

На Житомирщині СБУ блокувала земельні оборудки «під заступництвом» голови районного суду та прикордонника-антикорупціонера.

Спецслужби задокументували топменеджмент агрофірми Житомирщини на організації незаконного механізму заволодіння невитребуваними землями місцевої територіальної громади. До схеми посадовці залучили голову одного з районних судів регіону і його помічника, а також підполковника-начальника групи запобігання та виявлення корупції прикордонного загону, що дислокується на території області.

Упродовж 2022-2023 років зловмисникам вдалося привласнити майже 100 га. Учасники корупційної схеми підшуковували померлих власників сертифікатів на земельні паї колишніх колгоспів, хто не встиг чи забув оформити належним чином право власності. А потім від імені «мертвих душ» або їхніх родичів підроблювали спадкові документи, формували позовні заяви про визнання спадщини у судовому порядку та зверталися з ними до суду.

Суддя-співучасник терміново розглядав ці матеріали у спрощеному порядку і без залучення представників тергромади.

Далі вказані ділянки перереєстровувалися на підставних осіб – військовослужбовців прикордонного загону, дальніх родичів тощо, після чого «здавалися в оренду» агропідприємству.

За попередніми даними слідства, за цією схемою «земельний банк» бізнес-структури «поповнився» більш ніж на 30 земельних паїв.

В результаті обшуків в приміщенні районного суду, ЦНАПу тергромади, прикордонного загону, приватної фірми, а також за місцями проживання усіх фігурантів схеми, виявлено:

  • документи з доказами незаконної діяльності;
  • 11 тисяч доларів США, ймовірно одержані від протиправної діяльності;
  • зброю травматичної дії та гранату Ф-1 із запалом.

Днями директору та юристці агрофірми, а також підполковнику Державної прикордонної служби повідомили про підозру за ч.4 ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Наразі вирішується питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності очільника районного суду і його помічника.

Слідство триває. Вивчаються вилучені під час слідчих дій документальні матеріали для з’ясування точної площі земель, «привласненими» за даною схемою.

Нагадаємо також, що СБУ ліквідувала корупційну схему в держустанові на Житомирщині.

Будьте першим, хто прокоментував "СБУ ліквідувала на Житомирщині корупційну схему по розкраданню землі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*