Оперативники та слідчі СБУ викрили адміністратора й активних дописувачів Viber- і Telegram-каналів, які «зривали» мобілізацію у регіоні.
За твердженням СБУ, ці ресурси «підсвічували» локації роботи правоохоронців, у тому числі представників ТЦК, на території Житомирщини і допомагали таким чином громадянам призовного віку уникати мобілізації.
Адміністратором Viber-спільноти виявився 21-річний олевчанин, який нині проживає у столиці.
Ця закрита група «працювала» в інтересах прикордонного із республікою білорусь – Коростенського – району області, долучитися до неї можна було лише за прямим посиланням. У ній публікувалася актуальна інформація не тільки про місця роздачі повісток патрулями ТЦК, а й сповіщалося про роботу блокпостів у прикордонні, безпекові заходи, які проводять правоохоронці у регіоні, тощо.
Однією із активних учасниць та інформаторок цього ресурсу була і 28-річна мешканка Олевська (Коростенський район). Жінка працювала продавчинею у магазині, розташованому у людному районі міста. Тож була безпосереднім свідком мобілізаційних заходів щодо призову громадян, які проводили представники ТЦК та СП. Відтак – оперативно поширювала у Viber-спільноті актуальні дані.

Ще двоє фігурантів призовного віку – 53 і 45 років (обидва із судимостями за вчинення тяжких злочинів) – працювали на перешкоджання мобілізації у Житомирі та його околицях.
Чоловіки долучилися до спеціального «чату освідомителів» одного із регіональних Telegram-каналів, який завдяки постійному оновленню інформації про геолокацію патрулів ТЦК допомагає ухилянтам уникати мобілізації до підрозділів Сил оборони.
Оскільки чоловіки працювали водіями служб таксі, вони завжди були в курсі місць вручення військовозобов’язаним повісток у обласному центрі та негайно оприлюднювали актуальну інформацію до «чату».
Під час обшуків за адресами проживання фігурантів на Житомирщині та у Києві правоохоронці вилучили мобільні термінали, які містять докази протиправної діяльності.
Наразі чоловікам інкримінують перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, тобто вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст.114-1 Кримінального кодексу України.
Досудові розслідування у кримінальних провадженнях завершено. Обвинувальні акти скеровано до суду.
Тепер інформаторам загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Нагадаємо також, що за тиждень на Житомирщині почнуть штрафувати військовозобов’язаних, які не пройшли повторну ВЛК.
Будьте першим, хто прокоментував "СБУ викрила чотирьох осіб, які через інтернет-ресурси працювали на зрив мобілізації на Житомирщині"