СБУ викрила українських високопосадовців, які працювали на фсб | Times ZT

СБУ викрила українських високопосадовців, які працювали на фсб

Служба безпеки викрила російську агентуру, до якої входили посадовці Кабміну і Торгово-промислової палати України. Агентурна мережа фсб вела розвідувально-підривну діяльність в органах влади.

«У Києві було затримано завідувача відділу Секретаріату Кабміну і керівника однієї з дирекцій ТПП. Ці посадовці передавали ворогу різну розвідінформацію: від стану обороноздатності до облаштування держкордону та персональних даних українських правоохоронців», – зазначають в СБУ.

Зрадники робили це не безкоштовно. рашиські куратори платили їм за інформацію від 2 до 15 тис. дол. за завдання. Суми залежали від рівня таємності і важливості зібраних даних.

Як встановила СБУ, урядовця завербували ще у 2012 році під час подорожі в росію. З тієї поїздки чиновник повернувся, вже маючи оперативний псевдонім, мобільний телефон для зв’язку та завдання збирати таємну інформацію, яка циркулює в Кабміні. Секретні документи зловмисник або роздруковував, або фотографував і зберігав на флешці.

Для передачі файлів домовлявся через закритий Telegram-канал про зустріч зі своїм «зв’язковим» – одним із працівників Торгово-промислової палати. Схема передачі розвідданих працювала так: урядовець передавав їх «зв’язківцю» з ТПП, а той – далі в росію через зашифровані канали зв’язку. «Винагороду» зв’язковий отримував під час особистих зустрічей із кураторами. Вони відбувалися в Криму чи у третіх країнах.

Нагадаємо, ЗСУ знищили русню на Зміїному.

Будьте першим, хто прокоментував "СБУ викрила українських високопосадовців, які працювали на фсб"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*