Сертифікація 2023: вчителі математики та української мови і літератури

Сертифікація 2023: вчителі математики та української мови і літератури

Управлінням Державної служби якості освіти у Житомирській області завершено процедуру сертифікації вчителів математики та української мови і літератури, які здійснюють реалізацію нового державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти у 2023 році. Від Житомирської області у ІІІ етапі сертифікації взяли участь 16 вчителів української мови та літератури з територіальних громад: Бердичівської-3, Коростишівської-5, Житомирської-4, Коростенської-3; Звягельської-1 та 7 вчителів математики з територіальних громад: Бердичівської-1, Коростишівської-1, Житомирської-3, Коростенської-2. Пороговий бал (кількість балів, яких достатньо для видачі сертифіката за результатами третього етапу сертифікації педагогічних працівників) буде визначено комісією Державної служби якості освіти України до 05 грудня цього року.

Сертифікація педагогічних працівників проходила в 3 етапи:

  • незалежне тестування учасників (проведено Українським центром оцінювання якості освіти);
  • самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (організовано Державною службою якості освіти України);
  • вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (організовано Державною службою якості освіти України та її територіальним органами, із залученням спеціально підготовлених освітніх експертів).

44 експерти Житомирської області вивчали досвід роботи 25 педагогів Вінницької, Сумської, Волинської, Дніпропетровської, Миколаївської, Хмельницької, Одеської, Львівської, Чернігівської, Рівненської, Івано-Франківської, Запорізької, Донецької, Тернопільської, Київської, Кіровоградської, Полтавської областей.

Відповідно до ч. 7 ст. 49 Закону України «Про повну загальну середню освіту» успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання. Водночас, відповідно до ч. 5 ст. 61 Закону України «Про освіту» педагогічний працівник, який пройшов сертифікацію, отримує щомісячну доплату в розмірі 20 відсотків посадового окладу. Отриманий, у разі успішного проходження усіх етапів, сертифікат діє три роки.

Участь у процедурі сертифікації відбувається на добровільних засадах і допомагає педагогам підвищити свій рівень професійної майстерності, розвиватися та долучатися до нового в освіті.

Будьте першим, хто прокоментував "Сертифікація 2023: вчителі математики та української мови і літератури"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*