Сесія без мера, її зрив “магом-характерником”: бердичівський сесійний день (ВІДЕО)

За понад півроку на посаді Бердичівський міський голова вперше не з’явився на сесію. Її провів секретар Бердичівської міськради Богдан Коляда. Де очільник громади? Ближче до середини засідання депутатам повідомили: на Конгресі місцевих та регіональних влад. Та, вочевидь, душею Сергій Орлюк був з рідним Бердичевом або Конгрес був нудним. Адже у час проведення сесії у соцмережі Фейсбук з’явились його коментарі по темі безпритульних тварин.

Та повернімось до сесії. Депутати внесли зміни до Програми шефської допомоги підрозділам ЗСУ. Її розмір залежить від запиту військових частин. 26 бригада отримала найбільше коштів – 500 тисяч гривень.

«Дійсно є велика потреба в ремонтуванні їхніх приміщень, у них багато приміщень, які уже починають руйнуватись і треба своєчасно відремонтувати, робити поточні і капітальні ремонти. Другий місяць як вони повернулись як платники ПДФО і щомісяця місто отримує більше 3 мільйонів гривень саме з плати ПДФО. А за рік це приблизно 38 мільйонів гривень», – розповідає секретар міськради Богдан Коляда.

На сесії затвердили Положення про стипендії міськради обдарованим і перспективним спортсменам громади. Але їх ніхто не отримає.

«На жаль, наші спортсмени не отримують стипендію, бо бюджет був сформований, заявок не було саме на стипендії, а вони подаються саме до кінця року. Деякі спортсмени навіть не знали про існування взагалі положення про стипендію спортсменам. Чому так трапилось – питання до відділу спорту», – пояснює Богдан Коляда.

Серед низки важливих питань життєдіяльності Бердичівської громади депутати внесли зміни до бюджету. 2 додаткові джерела фінансування його поповнили. З державного бюджету маємо субвенції.

«Це гроші, направлені соціально-економічним розвитком на реалізацію проектів, які були розроблені містом. Це термосанація першої школи та початок робіт в Центрі Разумкова – ремонт і паркова зона», – каже секретар міськради.

Близько 1-го мільйона 200 тисяч гривень прийшло з області, залучені кошти обласними депутатами на встановлення дитячих майданчиків, проведення ремонтів у школах і дитсадочках.

Під час перебігу сесії до зали вбіг чоловік в помаранчевих рукавицях і капелюху. Опинившись на сцені, прокричав, що це перфоманс, що хоче справедливості. Врешті, він зриває сесію. Депутати кличуть поліцію та оголошують перерву.Правоохоронці вивели чоловіка з зали чекаючи приїзду колег. Той все знімав на телефон і вів пряму трансляцію. Питаємо його, хто він і що взагалі це було. Дивіться у відео пряму мову без коментарів.

Сесію зрештою продовжують. Але шум з коридору лунає все гучніше: «активіст» бунтує.У поліції повідомили: чоловік 83-го року народження і заплатить штраф від 170 до 250 гривень за порушення правил карантину. Також на нього склали протокол за дрібне хуліганство, але рішення прийматиме суд.

Сесія продовжується. Депутати зачитують депутатські запити і звернення. Василь Толочко – про важливість зробити якісну дорожню розмітку на всіх пішохідних переходах,  забезпечити їхнє освітлення. Олександр Валеня – про контроль за якістю робіт поточного ремонту дорожнього покриття. Юлія Амелькіна – про нарікання людей на 7-ий ЖЕК. Віталій Березовенко – про звернення до кабміну і президента вжити ряд заходів, спрямованих на посилення соціального захисту в частині надання субсидій. Ігор Романський – про плачевний стан автодоріг, зокрема на вулиці Козацькій. А ще про заангажованість подачі інформації сайтом Бердичівської міської ради.

«Дивлячись сайт ради, ми бачимо лиця практично однієї партії, одних і тих самих прихильників. Перебуваючи на одних заходах, ми, з різних політичних сил, маємо також право бути висвітленими в рівному обсязі», – каже депутат Ігор Романський.

Загалом депутати розглянули майже 50 питань з різних сфер життя Бердичівської громади.

Будьте першим, хто прокоментував "Сесія без мера, її зрив “магом-характерником”: бердичівський сесійний день (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*