Що чекає ухилянтів: українські нардепи визначилися як каратимуть за військові правопорушення

Що чекає ухилянтів: українські нардепи визначилися як каратимуть за військові правопорушення

Сьогодні, 10 квітня, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про посилення відповідальності за військові правопорушення. “За” висловилися 254 народні обранці.

Відповідно до прийнятого законопроєкту:

  • за порушення призовниками чи військовозобов’язаними правил військового обліку  відтепер доведеться сплатити від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 8,5 до 17 тис. грн;
  • за порушення законодавства про мобілізацію у особливий період (як от нинішній воєнний стан) тепер призначатиметься штраф у розмірі від 153 тис. до 204 тис. грн.

Нагадаємо, що раніше максимальний штраф за вказані порушення складав 8,5 тисяч грн.

Ув`язнення за відмову від проходження ВЛК, як передбачав попередній варіант даного законопроєкту у прийнятій версії немає. Нова редакція передбачає за дане правопорушення виключно адміністративну відповідальність.

Водночас прийнятий законопроєккт серед інших містить норму, згідно з якою осіб, які порушили законодавство про оборону, військовий обов’язок і військову службу, правила військового обліку, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, під час дії особливого періоду може бути затримано на строк до трьох годин для складення протоколу. Крім того, в необхідних випадках для встановлення особи та/або з’ясування обставин правопорушення військовозобов’язаних можуть затримувати до трьох діб.

Нагадаємо також, що тимчасові обмеження для ухилянтів повернули в текст законопроєкту про мобілізацію.

Будьте першим, хто прокоментував "Що чекає ухилянтів: українські нардепи визначилися як каратимуть за військові правопорушення"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*