Що потрібно знати про гірські велосипеди Р

Що потрібно знати про гірські велосипеди

Гірські велосипеди: види, конструкція, вибір і де купити

Гірські велосипеди – це популярний вид велосипедів. У цій статті ви дізнаєтеся про різні види гірських велосипедів, їх конструкцію, вибір і де купити.

Гірські велосипеди представляють собою універсальні транспортні засоби, які придатні для їзди як по бездоріжжю і в горах, так і по асфальту та грунтових дорогах. Ці велосипеди виділяються завдяки міцній рамі, широким шинам із відмінним зчепленням, а також амортизаторам, які забезпечують комфортне подолання нерівностей на дорогах.

Якщо ви розглядаєте можливість придбання гірського велосипеда, ця стаття містить всю потрібну інформацію, яка допоможе вам зробити обдуманий вибір.

Різновиди Гірських Велосипедів: повний огляд

Гірські велосипеди мають декілька різновидів, які відрізняються між собою за призначенням та будовою:

 • Крос-кантрі – гірські велосипеди, що користуються найбільшою популярністю. Розроблені предусім для їзди по пересіченій місцевості, але широко використовуються і на асфальтованих дорогах. Їхні легкі рами, широкі шини з відмінним зчепленням і потужні амортизатори дозволяють комфортно долати найскладніші нерівності на дорогах.
 • Даунхіл – велосипеди, розроблені спеціально для спуску з гір. Вони оснащені міцною рамою, великими колесами з широкими шинами та надпотужними амортизаторами, завдяки яким здатні витримувати значні навантаження. Разом з тим Даунхіл-велосипеди не підходять для покатушок по асфальту.
 • Фрирайд-велосипеди призначені для подолання складного бездоріжжя. Вони відрізняються міцною рамою, широкими шинами з відмінним зчепленням і амортизаторами, розрахованими на подужання значних перепадів висот та нерівностей. Важливо відзначити, що ці велосипеди взагалі не рекомендується використовувати на асфальтованих дорогах.
 • Ендуро – це категорія гірських велосипедів, в яких поєднані найкращі особливості крос-кантрі та фрирайду. Вони спеціально розроблені для їзди по місцевості з численними перепадами висот. Оснащені міцною рамою, широкими шинами із відмінним зчепленням та мегапотужними амортизаторами, вони з легкістю долають усі нерівності та підйоми гірських доріг.
 • Трейл – ці гірські велосипеди своєрідний мікс крос-кантрі та ендуро. Вони розроблені для їзди по найбільш важкодоступній місцевості, такій як лісові стежки, ґрунтові дороги, а також невеликі схили.Трейл-велосипеди відрізняються потужною рамою, широкими шинами із відмінним зчепленням та розрахованими на значні нерівності амортизаторами.

Будова гірських велосипедів

Основні компоненти з яких складаються гірські велосипеди:

 • Рама – найважливіша складова велосипеда, яка об’єднує всі інші компоненти. Важливо, щоб рама гірського велосипеда була одночасно і міцною, і легкою.
 • Колеса є ключовим компонентом гірського велосипеда, від якого залежить рівень зчеплення з дорогою. Шини гірських велосипедів оснащені широкими протекторами, які гарантують ефективне зчеплення з будь-якою поверхнею.
 • Амортизатори є суттєвими компонентами гірського велосипеда, адже від них напряму залежить зручність їзди по нерівній місцевості. Ці елементи можуть бути передніми, задніми або подвійними.
 • Передача – це механізм, який дозволяє регулювати швидкість руху велосипеда. У гірських велосипедів зазвичай використовується передача, що включає кілька швидкостей.
 • Гальма є основними компонентами гірського велосипеда, що відповідають за безпеку. Зазвичай у гірських велосипедів використовуються дискові гальма.

Підбір гірського велосипеда

Обираючи гірський велосипед, важливо зосередити увагу на кількох головних аспектах:

 • Призначення велосипеда. Обирати велосипед передусім варто виходячи з подальших цілей його експлуатації. Якщо вам необхіден велосипед для подолання пересіченої місцевості, то варто обрати крос-кантрі або ендуро. А для майбутніх покатушок по важкодоступній місцевості краще зупинитися на фрирайд-велосипеді.
 • Вага велосипеда. Гірські велосипеди, зазвичай, є важчими порівняно з іншими видами велосипедів. Основна причина – їх потужна рама та широкі шини. У разі подальшої експлуатації велосипеда на нерівній місцевості, його вага не є критичним фактором. Однак, якщо ви маєте намір кататися по асфальтованих дорогах, доцільніше обрати легший велосипед.
 • Розмір велосипеда. Обрання правильного розміру велосипеда – дуже важливий момент, адже як завеликий, так і замалий велосипед, зроблять вашу поїздку вкрай некомфортною. Завжди використовуйте таблицю розмірів, яку переважно можна знайти на веб-сайті виробника, щоб визначити необхідний для вас розмір велосипеда.
 • Вартість велосипеда. Ціна гірських велосипедів може варіюватися від кількох тисяч до декількох десятків тисяч гривень. Вибір цінового діапазону залежить лише від вашої фінансової здатності та того, для яких цілей ви у подальшому плануєте використовувати велосипед.

Де придбати гірський велосипед

Гірські велосипеди доступні для придбання у спеціалізованих магазинах велосипедів. Обираючи велосипед у магазині передусім звертайте увагу на такі ключові моменти:

 • Відношення продавця-консультанта. Тямущий продавець має допомогти вам підібрати велосипед, відповідний вашим потребам.
 • Асортимент магазину. Упевніться, що в обраному магазині представлені велосипеди різних типів, розмірів та цінових категорій.
 • Гарантія. На гірські велосипеди як правило надають гарантію. Пересвідчіться, що умови її надання та зміст вам зрозумілі.

Зазвичай найвигідніша ціна на велосипеди представлена в інтернет-магазинах. Тож, якщо ви вирішили обрати свій двоколісник там, зосередьтесь на таких ключових деталях:

 • Репутація магазину. Перед тим, як обрати велосипед у конкретному інтернет-магазині, ознайомтесь з відгуками клієнтів цього магазину.
 • Політика повернення. Переконайтеся, що в магазині існує політика повернення, завдяки чому у разі, якщо велосипед вас не влаштує, ви зможете його повернути.

Одним з найбільш відомих та популярних серед велосипедистів інтернет-магазинів двоколісників в Україні є Velopodium. В ньому представлений широкий асортимент гірських велосипедів різних видів, розмірів та цінових категорій. Магазин користується високою репутацією серед клієнтів та пропонує лояльні умови політики повернення.

Підсумки

Гірські велосипеди є універсальними транспортними засобами, придатними для їзди по різним видам місцевостей: пересіченій, гірській, асфальтованих та грунтових дорогах. Вони ідеальні для активного відпочинку та спортивних занять. Обирати гірський велосипед варто з врахуванням таких основних аспектів, як: призначення велосипеда, його вага та розмір, а також вартість двоколісника.

Якщо ви плануєте купити гірський велосипед за оптимальною ціною, розгляньте можливість придбання його в інтернет-магазині Velopodium.

Будьте першим, хто прокоментував "Що потрібно знати про гірські велосипеди"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*