Що робити, якщо у ванній немає вентиляції: варіанти рішень Р

Немає вентиляції у ванній або погано працює витяжка: способи усунення проблеми

У ванній кімнаті вентиляція – це не забаганка, а необхідність. Приміщення ванної та кухні потребують підвищеного повітрообміну, тож повністю ізолювати їх ні в якому разі не можна.

Найпростіше це врахувати ще на етапі будівництва – спланувати необхідні канали, продумати природний доступ повітря до вентиляційних систем. Тоді залишиться лише встановити повітропроводи і вентилятори для витяжок.

Обладнання для вентиляційних систем має бути достатньо потужним з правильно підібраним функціоналом. Тож варто обирати надійного виробника, який без зайвих проблем організує якісний мікроклімат в ванній кімнаті.

На жаль, недбалість чи не професійність будівельників іноді створює додаткові проблеми, тож вентиляції може не бути взагалі.  Якщо вам не пощастило стати власником саме такої ванної кімнати, то пропонуємо вам кілька корисних порад, які  допоможуть вам вирішити проблему правильного облаштування вентиляції в ванній кімнаті.

 Навіщо потрібна вентиляція у ванній?

Відсутність вентиляції в ванній дуже обмежує кількість свіжого повітря в такому приміщенні. Це безпосередньо впливає і на рівень вологи – він значно підвищується а час висихання стає невизначено довгим. Адже приплива додаткового повітря до приміщення немає, тож вологе повітря не заміщується свіжим. Ще один досить небезпечний недолік – низьке насичення повітря киснем. Якщо додати до цього гарячий душ чи ванну, це може негативно вплинути на стан здоров’я кожного, хто перебуває у такій ванній.

Утворення конденсату

Ванна кімната в принципі є приміщенням з підвищеною вологістю. Під час користування душем, краном з водою чи ванною пара від гарячої води потрапляє на холодні поверхні – стіни, стелю, меблі, зеркала, і перетворюється на воду. Ці крапельки і є конденсатом. Завдяки витяжці частина пари одразу прибирається з кімнати, а та, що перетворилася на конденсат, швиденько просихає завдяки циркуляції та додаткового притоку свіжого повітря. Відсутність вентиляції зберігає надзвичайно вологий мікроклімат в ванній практично без змін, а конденсату утворюється забагато.

Пліснява 

Вологе повітря зберігає конденсат, який на тривалий час зволожує всі поверхні в ванній. Додайте до підвищеної вологи ще й тепло, і будь яке мікро життя почне активно розмножуватися. Тоже чорна або зелена пліснява негайно оселиться в шпаринах, куточках вашої кімнати.

Якщо її кількість доволі обмежена, це може турбувати лише охайного власника оселі, бо виглядає не надто привабливо. А ось великі популяції вже призведуть до серйозних неприємностей. Цвіль має безліч мікроскопічних спор, які при вдиханні викликають грибкову пневмонію.

Тож відшкребаючи запліснявілі поверхні не забудьте про респіратор, бо інакше візит до лікаря через погіршення самопочуття вам гарантований.

Як облаштувати вентиляцію в ванній без вентиляційної шахти?

Проблему можна вирішити, влаштувавши під дверима шпарину. Вона має бути завширшки не менше трьох сантиметрів. Якщо це неможливо, тоді варто якомога частіше залишати двері ванної відчиненими. Не надто зручний варіант.

Можна спробувати пробурити вентиляційний канал в стіні чи в стелі. Якщо це технічно неможливо, варто перевірити наявність вентиляційної шахти чи каналу в сусідньому приміщенні. Якщо в будинку взагалі відсутня вентиляція, оберіть місце, де найзручніше буде її влаштувати. Головне, налагодити в приміщенні повітрообмін.

Яка схема вентиляції оптимальна для ванної?

Спершу варто визначитися, де саме та як прокладена в приміщенні електрична проводка. Це треба врахувати ще на стадії проєкту вентиляційної системи. Далі вираховуємо обсяг необхідного повітря та діаметр отвору для свіжого повітря.  Якщо канал чи шахта є  в сусідньому приміщенні, то вентиляційну схему потрібно креслити з урахуванням двох локацій. Далі шукаємо надійного виробника, який допоможе з вибором необхідного обладнання.

Вентиляція примусова чи природна

Цілком бюджетний варіант – отвір у стіні, який можна пробурити. В ньому встановити повітропровід та прикрити отвір гратами. Проте це не надто надійна система, яка ще й буде залежати від перепадів температури та тиску між будинком та вулицею. Краще придбати вентилятор з витяжкою. Від здатен підтримувати циркуляцію повітря незважаючи на погодні умови.

Вентиляція безканальна чи канал

Наприклад, ви маєте роздільний санвузол, а витяжка є тільки в туалеті. Чи маєте канал, який через стіну виходить на вулицю. Тоді вистачить і того, щоб обладнати в стіні вентилятор та прикрити його гратами. Досить бюджетний варіант, який поліпшить обмін повітря в ванній. Складніше, якщо потрібно підключитися до вентиляції на кухні чи просто перенести у ванній кімнаті витяжку в інше місце. Тоді доведеться облаштовувати канальну систему вентиляції.

Додаткова вентиляція чи загальна

Якщо в будинку облаштована система вентиляційних каналів, то завжди  є вибір – під’єднати ванну кімнату до загальної чи зробити її індивідуальною.

Якщо питання вентиляції стоїть тільки для ванної,  можна скористатися рекуператором чи встановити бризер.

Вікно у ванній замість витяжки

Вікно у ванній кімнаті – набагато краще, ніж будь яка відсутність вентиляції. Проте далеко не ідеальний варіант.  І уявіть, що вікно у ванній доведеться цілий рік тримати причиненим. І літку це навіть приємно, а от взимку мало кому сподобається. Не варто відмахуватися і від зайвих вуличних шумів та пилу, які підуть бонусом до свіжого повітря. Тож вікном у ванній можна скористатися, але краще для того, щоб обладнати примусову витяжку.

Будьте першим, хто прокоментував "Що робити, якщо у ванній немає вентиляції: варіанти рішень"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*