Сільські бібліотеки Житомирщини отримали новенькі комп’ютери (ФОТО)

Сьогодні, 18 жовтня, в приміщенні Житомирської обласної бібліотеки імені Олега Ольжича сільські бібліотекарі Житомирщини отримали новенькі комп’ютери для своїх громад.

Це стало можливо завдяки об’єднанню спільних зусиль держави, бізнесу та місцевої влади.

Заступник голови Житомирської ОДА Віктор Градівський розповів, що в нашій області зараз активно відбувається цифровізація:

«Наразі в 46 громадах проводиться інтернет за рахунок державної субвенції, реалізується проєкт по забезпеченню вчителів ноутбуками, а в Житомирі нещодавно відкрили сучасний центр „Дія“. І такі центри будуть і надалі відкриватись в Житомирській області.

Сьогоднішній захід є додатковим імпульсом до цифрового розвитку нашої області.»

Заступниця міністра з цифрової трансформації та питань євроінтеграції Валерія Іонан розповіла:

«У нашого міністерства є велика амбітна мета — навчити 6 мільйонів українців цифрової грамотності за три роки і саме заради цього ми створили проєкт „Дія. Цифрова освіта“, який має дві складові частини. Перша — це національна освітня онлайн-платформа, на якій зараз розміщується більш як 60 безкоштовних серіалів з освітньої грамотності для різних категорій населення. Друга частина — це мережа хабів по всій Україні з безкоштовним інтернетом і вільним доступом до комп’ютера, де кожен українець, що хоче навчитись цифрової грамотності, може зробити це безкоштовно. 

Переважна більшість цих хабів — це бібліотеки. Сьогодні ми продовжуємо наш проєкт ще однією складовою: це передача комп’ютерів в сільські бібліотеки Житомирщини, для того, щоб ще більше люди могли вільно ними користуватись.»

Президент благодійного фонду «Favbet Foundation» Андрій Матюха пояснив, що компанія вже третій рік поспіль проводить різні програми підтримки розвитку цифрової грамотності українців:

«Для сільських бібліотек ми плануємо передати близько 3-х тисяч комп’ютерів і вже більше тисячі вже було передано в 13 областях України.

Ми сподіваємось, що це допоможе тим людям, в кого немає інтернету чи комп’ютера вдома, прийти в бібліотеку і знайти потрібну їм інформацію.»

Комп’ютери отримали бібліотеки:

  • Андрушівської громади, село Ганчин;
  • Новоборівської громади, селище Нова Борова;
  • Новогуйвинської громади, село Озерянка;
  • Станишівської громади, село Піски;
  • Бердичівської громади, село Скраглівка;
  • Черняхівської громади, місто Черняхів;
  • Тетерівської громади, село Висока Піч.

Проєкт реалізується за підтримки Офісу президента, Міністерства цифрової трансформації, Житомирської ОДА  і благодійного фонду «Favbet Foundation».

Будьте першим, хто прокоментував "Сільські бібліотеки Житомирщини отримали новенькі комп’ютери (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*