Сім тисяч заяв: в Житомирській ОДА розповіли про плани протидії насильству

Щорічна акція “16 днів проти насильства” була ініційована першим Всесвітнім інститутом Жіночого лідерства в 1991 році.  Через 10 років, в 2001 році Україна теж приєдналася до цієї акції, і сьогодні, 25 листопада, ця акція стартує на Житомирщині, як і по всій Україні. У Житомирській обласні раді відбувся прес брифінг з приводу статистики та протидії насильства.

“За статистичними даними практично кожен третій житель нашої держави в тій, чи іншій мірі зазнав такого явища, як насильство”, – сказав заступник голови Житомирської облдержадміністрації Віктор Градівський.

“За 9 місяців поточного року в області надійшло 6 553 звернення. З них 2 звернення  надійшло від дітей, 1 513 – від чоловіків та 5 038 – від жінок. Ця статистика є дещо меншою, в порівнянні з минулим роком, але вона в будь-якому випадку потребує нашої активізації дій.

Щодо роботи з кривдниками – в минулому кварталі ми провели навчання для 25 фахівців, які є сертифікованими і мають право проводити відповідну роботу, склавши програму для осіб, які створюють проблему домашнього насильства в сім’ї.

На жаль, жодний кривдник на сьогодні у нас не пройшов цієї корекційної програми. З метою активізації цієї роботи заплановано в проєкті програми на наступний рік провести навчання в лютому ще декількох фахівців. Це мають бути психологи, психотерапевти та психіатри. Не так легко знайти цих фахівців, і не всі погоджуються працювати на добровільних засадах. 

В нашій області створено 27 мобільних бригад. На жаль, не всі наші територіальні громади оснащені відповідними транспортом. 

Завдяки впливу Олени Зеленської ми сьогодні маємо говорити про те, що область матиме 7 спеціалізованих служб, які розпочнуть свою діяльність у січні наступного року

Сім територіальних громад області, такі як Березівська, Курницька, Овруцька, Олевська, Романівська, Семенівська та Хорошівська отримали державну субвенцію більше 21 млн грн на створення спецслужб”, – розповіла начальниця департаменту соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації Тетяна Шмаюн. 

Вона також додала, що на Житомирщині верше будуть створені центри, які допомагатимуть постраждалим від домашнього насильства. Завдяки державній субвенції в області буде створено три притулки, два денних центри, дві спеціалізовані служби та закуплено 4 автомобілі. 

“Ми сьогодні провели ряд своїх акцій, це “Розірви коло насильства”  “Річ у тім”. Згідно статистичних даних ГУНП найчастіше звертаються до поліції особи жіночої статі та  причиною звернення про домашнє насильство є умови життя, соціальний статус як жертви так і кривдника, скрутне матеріальне становище, зловживання алкогольними напоями, пияцтво в сім’ї та зваби в сім’ї. Впродовж цього року надійшло 7 038 заяв та повідомлень про вчинення правопорушення та інших  подій пов’язаних з домашнім насильством. За 85  фактами розпочато досудове розслідування. На облік поставлено 4 560 осіб, які чинили домашнє насильство. Чоловіків з них 4 236, жінок – 325 та четверо дітей, на жаль” –  зазначив  інспектор відділу дільничних офіцерів поліції управління превентивної поліції Головного управління національної поліції в Житомирській області Микола Пелей.

Крім того, в області тако функціонують спеціальні мобільні групи по протидії насильству в сім’ї:

“За даними цього року звернулося постраждалих осіб 1 062 за фактом вчинення домашнього насильства.  З них підтвердилося та складено  адміністративні протоколи за статтею  173/2 “вчинення домашнього насильства” – 544. Також винесено 438 термінових заборонних приписів – це є спеціальний захід протидії домашнього насильства, який виноситься кривднику у разі існування загрози життю чи здоров’ю для постраждалої особи. Поставлено на облік 492 особи за категорією  “кривдник”. Протягом року з кривдниками та з потерпілими особами проводяться профілактичні бесіди. Ми намагаємося завжди бути з ними на зв’язку”, – пояснила начальниця Житомирського районного управління поліції, керівник сектору проотидії домашнього настльства Марія Зуб. 

Загалом на обліку служби у справах дітей перебуває 143 дитини, що зазнали насильства в сім’ї або жорстокого поводження. З них 74 зазнали фізичного насильства, 51 психологічного та сексуального.

“За минулий рік кількість дітей, що перебувають на обліку, збільшилась майже вдвічі. Причин може бути декілька. Одна з них, що в результаті децентралізації створено 66 громад, в кожній з яких працюють служби у справах дітей, І саме ця робота наближує до сім’ї, до дитини, в результаті чого почали більше виявляти дітей та працювати з сім’ями, де здійснюється насильство. Друга причина – це безвідповідальне батьківство, коли батьки жорстоко поводяться з дітьми. Адже збільшилося саме фізичне насилля. Це зачасту відбувається  в тих сім’ях, де є нерідні батьки, мачуха або вітчим. Також збільшилося сексуальне насилля, коли одинокі матері приводять в свій будинок абсолютно безконтрольно чоловіків, які здійснюють протиправні дії стосовно дітей, за які мають нести покарання”, – наголосила виконуюча обов’язки начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Пастушенко.

Після завершення брифінгу його учасники долучилися до флешмобу та підняли помаранчеві парасольки з написом “Протидій домашньому насильству”.

Будьте обачними, адже висловлювання: “Ти не здатен(на)”, “Ти не зможеш”, “Ти невдаха”, “Сиди і мовчи”, “Ти нічого не розумієш” – теж є насильством.

 Для повідомлення про насильство діє цілодобова гаряча лінія: 1547.

Нагадуємо, що в Житомирі на Михайлівський стартувала акція «16 днів проти насильства».

Будьте першим, хто прокоментував "Сім тисяч заяв: в Житомирській ОДА розповіли про плани протидії насильству"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*