Скуштувати равликів вже можна на Бердичівщині (ВІДЕО)

На Бердичівщині набирає обертів дещо незвичне для України фермерство: розведення равликів. У селі Хажин для цього змайстрували 40-метрову теплицю і придбали на Тернопільщині 110 кг слимаків для розведення.  Однак з очікуваних 4-х тонн господарю Роману Камінському вдалось зібрати майже одну тонну молюска. Хлопець каже: вийти на експорт поки не вдалося. Серед причин – пошкоджені мушлі та засуха, що вплинуло на так звану урожайність і розмір равликів.

«Для експорту не тільки розмір має значення, а ще і статева зрілість равлика. Найвище цінується равлик, який її досяг, який має загорнутий край мушлі. Він не має бути занадто маленьким чи великим і мушля має бути непошкоджена», – розповідає Роман Камінський, займається равликовою фермою.

Взимку Роман зберігає відібраних для розведення в наступному сезоні кращих равликів у маленькому приміщенні, обладнаному під холодильник. Зимують вони і в так званому маточнику, де в статевозрілих молюсків фермер відбирає ікру. «Урожай» минулого року хоч і невеликий, втім, каже, користується попитом. Охочі купують равликів для розведення.  А місцевий ресторан чи не єдиний на Житомирщині, хто їх готує. У меню є декілька страв. Приміром – равіолі з равликом.

Власниця і шеф-кухар ресторану розповідає: молюски у меню – це цілком рентабельно. Готувати їх нескладно. Головне – дотримуватись технології.

У меню невдовзі з’явиться равликовий паштет. Найбільшою популярністю користується класичний варіант подачі равлика з різними соусами. Порція з 8-ми штук вартує близько 50-ти гривень.

«Люди куштують зазвичай з цікавості наважуються скуштувати. Не через їх смак чи корисні властивості, а через те, що людям просто цікаво. – Доїдають порції? Доїдають, дуже рідко там коли залишається равлик, в основному з’їдають», – каже Олена Косовуцька, власниця і шеф-кухар ресторану.

На думку ендокринолога і дієтолога Олени Яткевич, м’ясо равлика має високу харчову цінність. У ньому великий вміст білка і низький жирів. Молюск багатий на кальцій, магній та залізо. До того ж це афродозіак.

«В ста грамах міститься всього 90 кілокалорій. Тобто це досить низькокалорійний продукт і таким чином ним легко бути ситим, але при цьому вони не додають зайвої ваги. М’ясо містить велику кількість амінокислот і майже не містить холестерину і містить омега-3 жирні кислоти, які покращують жировий обмін», – говорить Олена Яткевич, лікар-ендокринолог, дієтолог, викладач медичного коледжу.

Роман Камінський упевнений: попри позику на справу у майже 380 тисяч гривень займатиметься нею і далі, щоб врешті вийти на експорт равликів за кордон.

«Ми плануємо цю справу продовжувати, бо бачимо в ній перспективу, нам вона цікава. Ми вважаємо, що це та річ, яку ми осилимо, з якою зможемо справитись і яка врешті нам принесе здобутки і прибутки», – каже фермер.

На думку фермера, цей бізнес не є казковим, передбачає затрати та має ризики. Але у майбутньому, упевнений він, равликові ферми можуть приносити хороший прибуток селянам.

Будьте першим, хто прокоментував "Скуштувати равликів вже можна на Бердичівщині (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*