«Слава Україні!» допомагає: житомирянин організував волонтерський рух з надання гуманітарної допомоги | Times ZT

«Слава Україні!» допомагає: житомирянин організував волонтерський рух з надання гуманітарної допомоги

З кожним днем статистика переселенців у громадах Житомирщини збільшується. Збільшуються і потреби в наданні не лише безпечних умов, але й гуманітарних. Про діяльність благодійної організації, координацію з волонтерами із-за кордону, військовими адміністраціями й роботу із запитами, нам розповів житомирянин організатор волонтерського руху Петро Сімашко.

З початком повномасштабної агресії росії проти України, коли перших авіа та ракетних ударів зазнала Житомирщина, північні та центральні регіони, власник мостобудівельної компанії житомирянин Петро Сімашко організував волонтерську групу, яка переросла в благодійну організацію «Благодійний фонд «Слава Україні!». І за понад два місяці роботи перевезено сотні тонн гуманітарної допомоги в різні куточки України, навіть, в найгарячіші точки. А робота команди волонтерів безперебійно нарощує темпи.

«Маючи багато закордонних партнерів, особливо з Республіки Польща та Литви, одразу постало питання гуманітарної допомоги, а також евакуації людей з України. Рішення приймалось швидко, бо з кожною годиною присутність з півночі бурятських і рашиських військових збільшувалась» – ділиться спогадами Петро Сімашко.

Перші тижні закордонні друзі формували вантажі найнеобхіднішого: одяг, їжа, медикаменти.

«Наші вантажівки оперативно розвозили цю допомогу, координуючись напряму через обласні військові адміністрації : Волинську, Житомирську, Київську, а також представництва Червоного Хреста. Було розгорнуто склади, де допомогу надавали й продовжуємо надавати адресно. Так, до прикладу, завдяки скорегованості з головою Житомирської ОВА, Віталієм Бунечко великі гуманітарні вантажі було оперативно надано громадам, які зазнали обстрілів, ТРО та нашим військовим частинам», – розповідає організатор благодійного фонду.

Переважно, це закриття потреб для переселенців, жінок з дітьми (засоби гігієни, дитяче харчування інші необхідні речі), військовослужбовців, рятувальників, прикордонників, військових медиків (комплектуючі, автівки швидкої допомоги, медикаменти, військове спорядження тощо). У співпраці з виконавчими установами було прийнято рішення перетворення волонтерської ініціативи в юридично закріплену форму. Так і з’явилася Благодійна організація «Благодійний фонд «Слава Україні!».

«Назва така, бо наш волонтерський чат був так підписаний, і власне, наше вітання організації» – пояснює наш співрозмовник та виконавчий директор організації.

На сьогодні силами організації доправлено гуманітарні вантажі із продовольчою допомогою до громад Житомирщини: Радомишля, Малина, Хорошева, Житомира.

Також гуманітарна допомога надходить нині й на Київщину, Чернігівщину, Миколаївську область. А завдяки співпраці з волонтерами, які доправляють необхідне на передову, передано важливі «передачі» для захисників.

Наразі розширюються запити від медичних установ і лікарень. Відтак благодійному фонду вдалось передати автівки швидких разом з гуманітарною допомогою медроті нашої 95- ки, а також київському військовому ліцею ім. Івана Богуна. Робота в медичному напрямі триває.

«Не треба забувати, що війна триває. Щодня ми, спільною роботою наближаємо нашу перемогу. Вдячні нашим захисникам, а також підтримці закордонної спільноти. Міцний тил – важливий компонент для перемоги. Слава Україні!», – резюмував Петро Сімашко.

Про діяльність Благодійної організації «Благодійний фонд «Слава Україні!» більше можна знайти на їх офіційній сторінці.

Ванда Вітковська

Будьте першим, хто прокоментував "«Слава Україні!» допомагає: житомирянин організував волонтерський рух з надання гуманітарної допомоги"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*