Словаччина могла постачати військові запчастини до рф та ірану

Словаччина, яка надає військову допомогу Україні, виявляється, могла постачати запчастини до росії та ірану для виробництва зброї. Влада взялася перевірити, чи це правда.

Експорт товарів зі Словаччини до росії почало перевіряти фінансове управління. У відомстві зауважили, що навіть після початку війни в Україні словацькі митники пропускають до росії багато товарів, які також можуть бути використані у виробництві важкого озброєння. Це були, наприклад, підшипники, машини для виробництва деталей шин або цілих двигунів. Імпортерів деяких позицій зі словацького експортного списку можна пов’язати з конкретними виробниками російської військової техніки.

Зараз Міністерство фінансів Словаччини звинувачує у сумнівному експорті до росії Міністерство економіки, оскільки це відомство відповідає за видавання експортних ліцензій. Втім, Мінекономіки стверджує, що видає експортні ліцензії лише за запитом, і жодних подібних запитів не надходило. 

За даними цього міністерства, виявляти сумнівні товари можуть лише співробітники митниці. Їржі Жежулка, голова фінансового управління, у підпорядкуванні якого перебувають митники, наполягав на пресконференції, що словацькі митники не помилилися. Також він додав, що дозвіл на використання товарів у військовій техніці знаходиться не в їхній компетенції, а в компетенції Міністерства економіки.

Джерело: Dennik N.

Нагадаємо, Словаччина випустила марку на підтримку України.

Будьте першим, хто прокоментував "Словаччина могла постачати військові запчастини до рф та ірану"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*