Снаряди, міни, саморобна та армійська, сучасна та «вінтажна» — житомиряни добровільно здали до поліції 280 одиниць зброї

Сьогодні, 6 жовтня, у Головному управлінні Нацполіції в Житомирській області відбувся брифінг результатів місячника добровільної здачі зброї, що проходив у жовтні 2019 року на території області.

«Місячник було проведено з метою стабілізації обігу зброї на території нашої держави та Житомирщини, в тому числі. Поліція провела агітаційну та рекламну роботу, інформуючи мешканців області щодо добровільної здачі нелегальної та зброї, на яку особа не має офіційного дозволу. Такі люди в подальшому звільняються від кримінальної відповідальності» — повідомив начальник Управління превентивної діяльності ГУНП Житомирщи Михайло Сорока.

За результатами проведення агітаційної кампанії мешканцями області було здано 280 одиниць зброї. З них 108 одиниць зброї армійського зразка, мисливської нарізної — 8 одиниць, мисливської гладкоствольної — 127. Була також вилучена холодна зброя (колючо-ріжуча) — 13 одиниць та 24 одиниці саморобної зброї. 

«Саморобна — це атипова зброя, яку виготовили в кустарних або домашніх умовах для пострілів, ураження чи відлякуючого ефекту. До поліції також було передано 26 пристроїв для відстрілу гумових куль (пристрої для самозахисту, які теж передбачають наявність обов’язкових дозволів), 11 снарядів різних калібрів, 6 мін часів Другої світової війни та 570 набоїв армійського зразка. За результатами проведення місячника у Житомирській області від кримінальної відповідальності звільнено 51-го мешканця, які добровільно здали нелегальну зброю. Добровільно здана 21-а одиниця зброї зараз проходить перевірку для дозволу бажаючим на перереєстрацію у встановленому законом порядку та за умов дотримання вимог законодавства» — додав Сорока.

На брифінгу була представлена зброя військового зразка, в тому числі відреставрована табельна зброя Німецької армії вальтер, револьвери гранати та інші вибухові пристрої, набої та зброя, що виготовлена самотужки за допомогою декількох типових та побутових деталей. Серед зразків була також зброя із пошкодженими механізмами внаслідок неправильного використання. Більшість зброї буде утилізована та переплавлена після проведення всіх досліджень та прийняття певних рішень.

Начальник відділу Олександр Господарчук розповів, чим загрожує неправильне використання саморобної зброї: «Мисливець, який виготовив зброю зі стволів гладкоствольної зброї та спорядив туди саморобні набої, не розрахував навіски пороху чи не почистив стволи, тому ствол розірвало. Йому пощастило, що все закінчилось без трагічних наслідків, адже мисливець міг загинути або пошкодити зір чи обличчя. Інші представлені зразки пошкодженої зброї теж не менш небезпечні, а їх вкористання могло коштувати життя власнику».

Будьте першим, хто прокоментував "Снаряди, міни, саморобна та армійська, сучасна та «вінтажна» — житомиряни добровільно здали до поліції 280 одиниць зброї"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*