Сьогодні Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

cropped KMO 096855 01462 1 t218 111012 e1580118666309 776x437 - Сьогодні Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, у світі вшановують Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Нагадаємо, що в Україні на державному рівні таких жертв почали вшановувати лише 8 років тому, у той час, як вперше пам’ятна дата була запроваджена Резолюцією № 60/7 рішенням Генеральної Асамблеї ООН ще 1 листопада 2005 року.

Саме в цей день, 75 років тому солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

У Резолюції зазначається: «Голокост призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин та буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість…». 

У перекладі з грецької Голокост — це всеспалення, хоча в ширшому розумінні пояснюється як переслідування, систематичне гоніння і знищення над людьми за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу.

Протягом 1933-1945 років людей з єврейським родоводом вважали неповноцінними та такими, що приносять шкоду. На окупованій нацистами території СРСР їх заганяли в гетто, з часом могли відправити до місць масових знищень у газових камерах. На українських землях більшість єврейського населення загинуло від куль у протитанкових ямах. Їх викопали ще за радянської влади військовополонені, місцеве населення чи самі жертви.

За офіційною інформацією, впродовж Голокосту було вбито та спалено до 6 мільйонів євреїв, з них від 2,2 до 2,5 мільйона — на території колишнього Радянського Союзу.


Будьте першим, хто прокоментував "Сьогодні Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*