Спалах кору! Чи загрожує Житомирщині епідемія?

Епідемія кору в Житомирі

Станом на 12 січня 2018 року лише у столиці зафіксовано 74 випадки захворюваності на кір. Також відомі спалахи хвороби в інших регіонах. На Одещині від кору померла 5-річна дитина. Журналісти Тimes. Zt. з’ясували, наскільки загрозливою є ситуація у Житомирській області.

Корь у ребенка  | TIMES.ZT

2018  рік розпочався зі спалаху  кору на території України. Наразі лише у Києві відомо про 74 людини, яким поставили діагноз «кір». Серед них 57 дітей. 20 хворих осіб напередодні відвідували цирк «Кобзов». Керівництво цирку спростовувало, що люди могли заразитися, відвідуючи їхні вистави – проте серед працівників цирку було зафіксовано один випадок захворювання.    Окрім того, хвороба розповсюдилась по території країни, зокрема, на західні та південні регіони. У Білгород-Дністровському районі Одеської області від ускладнень, викликаних хворобою, пішла з життя дитина. Офіційна  позиція Міністерства охорони здоров’я: епідемії немає!

Епідемії немає?..

Перед початком засідання уряду в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун запевняє: “Є спалахи у Києві – у таборі ромів та в цирку, але ви ніколи не знаєте, коли будуть люди довкола вас хворі, тому треба мати щеплення, щоб захистити себе та своїх дітей. Але про епідемію не йдеться!”– повідомив Укрінформ. Окрім того, МОЗ заявило, що даний спалах кору насправді передбачали. За останні 15 років зафіксовано три епідемічні підйоми кору з періодичністю 5 – 6 років: 2001, 2006, 2012 роки. Зараз ситуація залишається напруженою ще з 2017 року. На Житомирщині з осені минулого року на кір захворіло 6 осіб.

Єпідемія кору в Україні 2018 | TIMES.ZT

«За минулий рік зареєстровано 6 випадків. 5 випадків серед дітей до 18 років. 3 випадки реєстрували у вересні і 3 випадки у жовтні. Серед захворілих 4 випадки у м. Житомирі  (діти 2, 4,  18, 14 років) та 2 випадки у Малинському районі (чоловік 23 роки та дитина до року, захворіли батько і син). Серед цих захворілих 4 осіб взагалі не мали щеплення!» – розповідає завідувач відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Тетяна Лутай. З початку 2018 у нашій області зареєстровано 2 підозри на кір. Серед них одна у дорослого у Житомирі та одна у дитини в Коростенському районі.

«Дослідження ще тривають, вони проводяться у м. Києві, у лабораторії, яка має акредитацію Всесвітньої організації охорони здоров’я. Тобто, з початку цього року підозри є, але вони ще лабораторно не підтверджені. Говорити про те, що це саме кір, у нас немає підстав. Хоча підозрілі випадки були зареєстровані буквально минулого тижня!» – пояснила Тетяна Лутай.

Кір - наслідки хвороби  | TIMES.ZT

Кір: симптоми та наслідки

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цієї недуги. Вона є однією із основних причин дитячої смертності у світі.

Кір передається повітряно-крапельним шляхом, а саме при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Окрім того, потоком повітря вірус може навіть поширитись у сусідні приміщення, наприклад через вікна, вентиляцію тощо. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів (протягом цього періоду ознаки хвороби можуть не проявлятися).

Перші симптоми хвороби – порушення сну, зниження апетиту, млявість. Потім з’являється нежить, кашель та підвищення температури до 40ºС. Через кілька днів температура знижується, але кашель та нежить посилюються. Окрім того хворому  важко дивитись на світло, інколи доходить до запалення очей (кон’юнктивіт). Основною видимою ознакою хвороби ознакою є поява дрібненьких цяток на внутрішній стороні щік, а іноді й губ. На 4-5 день температура знову підвищується до 39-40 градусів, на шкірі з’являється червонуваті висипи. Також посилюється нежить, набрякають повіки та все обличчя. До симптомів може додатись ще й пронос та головний біль, інколи хворі навіть непритомніють. Якщо немає ускладнень, через тиждень хворому стає краще: нормалізується температура, проходять кашель та нежить, верхній шар шкіри, на якій був висип, починає відлущуватися.

Кір - вакцинація  | TIMES.ZT

Варто зазначити, що ускладнення після хвороби можуть бути  більш небезпечними за саму недугу. Кір сильно понижує імунітет, організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції. Ускладненнями можуть бути пневмонія, бронхіт, запалення середнього вуха. Дана інфекція негативно впливає і на нервову систему, тому в деяких випадках може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).

Як запобігти хворобі

Оскільки ліків від кору не існує,  медики запевняють, що єдиним захистом від кору є комплексна вакцинація. Перше щеплення від кору, краснухи та паротиту робиться у віці 12 місяців, друге – в 6 років. Наразі в області активно вакцинують дітей, які з різних причин вчасно не отримали щеплення.

«Зараз проводяться посилені заходи щодо імунізації по всій країні, у тому числі і нашій області. Щотижнево ми збираємо дані з усіх наших лікувальних закладів, скільки вони щепили осіб. В першу чергу цікавлять ті діти, які не були вчасно щеплені. Таких у нас досить багато. Починаючи з вересня  проводяться додаткові заходи. Від населення дитячого, яке підлягало щепленню, але не було щеплено вчасно, вже більше 75% ми щепили. Хоча до отих 95%,  рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які б гарантували імунітет населення, нам ще далеко!» – розповідає начальник відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Березовський.

Кір - висипання на спині  | TIMES.ZT

Міністерство охорони здоров’я України закликає батьків в усіх областях України – вакцинувати дітей, щоби вберегти їх від небезпечного захворювання!

Аліна ДОМБРОВСЬКА

2 коментарів до "Спалах кору! Чи загрожує Житомирщині епідемія?"

  1. Понад 2000 переглядів. Вітаємо автора!

  2. Дякую, приємно, що я та мої колеги пишемо на актуальні теми

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*